Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

981 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kupa e Italise, Corriere dello Sport frikeson Juventusin: “Nese do te kene perballe bishen e zeze qe quhet…”

Kupa e Italise, Corriere dello Sport frikeson Juventusin: “Nese do te kene perballe bishen e zeze qe quhet…”
Inter Club Staff

Inter do te luaje diten e neserme ne finalen e Kupes se Italise kunder Juventusit dhe do te kete nje aleat te fuqishem.

Per kete gje ka folur sot Corriere dello Sport, e cila ka treguar se si nga ana e Interit mund te luaje nje loje te rendesishme nje faktor thelbesor… ate qe ata e quajne si “bisha e zeze” e Juventusit.

“Po flasim per Inzaghin, qe eshte nje nga tranjerat ne Itali qe i ka bere me shume Juventusit ne gjithe keto vite.”

“Ne fakt, tranjeri zikalter, mund te quhet pa frike bisha e zeze e skuadres nga Torino dhe kete gje e thone numrat.”

“Inzaghi eshte tekniku ne Serie A qe ka mundur me shume Juventusin: eshte qe tani ne kuoten 6 dhe tre suksese kane ndodhur ne finalen e Superkupes se Italise.”

“Juventusi e ka mundur ne finalen e Kupes se Italise ne 2017 ate, por qe prej asaj dite, kane ardhur tre fitore.”

“Pastaj, kjo eshte hera e pare qe Juventus dhe Inzaghi perballen kater here ne sezon dhe deri me tani rezultati eshte 2 fitore per Inzaghin dhe nje barazim.”

“Te gjithe jane me syte te Inzaghi tani, por ka jo pak frike te Juventusi, sepse ai njihet si nje tranjer teper i kujdesshem i ndeshjeve teke.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.