Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 21, 2019

Scroll to top

Top

995 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kush do te jete skuadra e ardhshme e Mourinhos? Ja te gjithe koeficentet! Habit Interi e cila renditet ne vendin e pare!

Kush do te jete skuadra e ardhshme e Mourinhos? Ja te gjithe koeficentet! Habit Interi e cila renditet ne vendin e pare!
Inter Club Staff

Jose Mourinho eshte ne pritje te ofertave per te rifilluar punen si tranjer ne sezonin e ardhshem e kete gje e ka pranuar vete ai. 

Ku? Akoma nuk dihet destinacioni, po ashtu si e ka thene edhe vete Special One nuk do te kishte asnje problem per te nese do te kthehej tek nje klub qe ka stervitur ne te kaluaren.

Kush? Me sa duket, ky klub mund te jete pikerisht Interi dhe sipas agjencise se basteve Sky Bet, eshte pikerisht skuadra zikalter jo favorite per te marre sherbimet e tranjerit te famshem portugez.

Per Jose Mourinhon puna si tranjer i Interit do te ishte nje sfide shume e madhe sepse do i takonte qe te rikthente zikalterit tek fitoret dhe do te luftonte me Juventusin qe prej vitesh nuk ka rivale ne Serie A.

Interi sipas agjensise se basteve angleze eshte skuadra qe ka me shume shanse qe te kete pikerisht Jose Mourinhon tranjer sezonin e ardhshem.

Zikalterit kane koeficentin 5 (pra nese nje bastvenes do te vinte bast 10 euro se Mou do te shkoje tek Interi, nese kjo del e vertete, ai do te fitonte 50).

Nderkohe pas Interit eshte Evertoni me nje koeficent 6, pastaj Monaco dhe PSG me nje koeficent 9.

Por te mos harrojme as Bayern Munich e cila gjendet gjithashtu ne kete liste, por koeficenti i saj eshte 10, po aq sa i Benfices. Pastaj Real Madrid kuotohet 11, Chelsea 13, Juve  dhe Wolves 15.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.