Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 27, 2020

Scroll to top

Top

999 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Kush eshte lojtari me i nenvlersuar ne bote?”. Gundogan i habit te gjithe dhe thote emrin e nje lojtari te Interit!

“Kush eshte lojtari me i nenvlersuar ne bote?”. Gundogan i habit te gjithe dhe thote emrin e nje lojtari te Interit!
Inter Club Staff

Qe lojtaret e nenvlersuar ne boten e futbollit jane te shumte, kjo nuk eshte aspak dicka e re dhe eshte dicka qe varet nga shume faktore.

Ndonjehere ‘hype’ marrin disa lojtare qe per aftesite teknike qe zoterojne nuk e meritojne aspak dhe nga ana tjeter, lojtare qe e meritojne marrin shume pak.

Ndonjehere mjafton nje ndodhi, nje shtetesi (tipi eshte brazilian, flitet me shume per te), apo dikush si Balotelli qe merr me shume vemendje nga nje lojtar tjeter punetor qe mbase meriton me shume.

Ne kete aspekt, ka folur diten e sotme edhe mesfushori i Manchester City, Ilkai Gundogan, i cili ka qene protagonist i nje Q&A ne profilin e tij ne Twitter.

Gjermani nderkohe qe ka ftuar ndjekesit e tij ti benin disa pyetje, me pas i eshte pergjigjtur atyre nje e nga nje.

Nje tifoz i ka kerkuar ish-lojtarit te Dortmund: “Kush mendon ti se eshte lojtari me i nenvleresuar ne boten e futbollit?”

E ai nuk ka vonuar te pergjigjet duke habitur jo pak e duke thene emrin e nje lojtari te Interit: “Per mendimin tim Romelu Lukaku ne kete moment eshte lojtari me i nenvleresuar ne bote.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.