Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

8,604 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La 10 Sport – Inter, goditje e madhe ne nivel drejtues? Kontakte me ish-drejtuesin e larte te PSG

La 10 Sport – Inter, goditje e madhe ne nivel drejtues? Kontakte me ish-drejtuesin e larte te PSG
Inter Club Staff

Merkato e Interit mund te mos jete e lidhur vetem me emra lojtaresh por edhe me “ardhje” te reja ne nivel drejtues. 

Kjo eshte ajo qe eshte shkruar sot ne France ku revista e famshme franceze Le 10 Sport flet per nje afrim te madh te Interit me portugezin Antero Henrique, ish-drejtor sportiv i Paris Saint-Germain dhe i lire prej me dy sezonesh tashme.

Pas disa kontakteve qe ai ka pasur me klube europiane dhe kineze, Henrique eshte afruar edhe me Real Madrid ne mars perpara se te fillonte kontaktet e koheve te fundit me klubin zikalter.

Keto zera ama nuk vene ne veshtiresi vendin e drejtorit sportiv aktual te Interit, Piero Ausilio qe pritet te rinovoje kontraten e tij.

Nese Antero Henrique vjen, ai do te bashkohet me stafin drejtues zikalter si nje vlere e shtuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.