Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Gazzetta zbulon: “Me ne fund Eriksen i ka treguar Interit se ku deshiron te transferohet: ai do qe te shkoje tek…”

La Gazzetta zbulon: “Me ne fund Eriksen i ka treguar Interit se ku deshiron te transferohet: ai do qe te shkoje tek…”
Inter Club Staff

Largimi i Christian Eriksen nga Interi eshte me shume se sa nje ide, por duket se eshte dicka shume e sigurt.

Mesfushori danez tashme eshte jashte projektit zikalter te Antono Contes e kjo gje nuk eshte nje gje e re.

Keshtu, ne janar, te gjtha gjasat te bejne te mendosh se Conte dhe Eriksen do te ndahen secili ne rrugen e tij.

Por duket se gjerat jane aq shume te avancuara sa La Gazzetta dello Sport tregon se Eriksen i ka bere me dije Interit edhe skuadren ku deshiron te transferohet.

“Thone, ata te mire informuarit ne kete ceshtje, se Christian ka zgjedhur destinacionin e tij te ardhshem.”

“Me sa duket ai preferon hipotezen pariziene, ku do te vishte bluzen e Paris Saint Germain, nje skuader e nje niveli teper te larte.”

“Keshtu, merr gjithmone e me shume jete nje shkembim ndermjet tij dhe Leandro Paredes qe ne kete rast do te vinte ne Milano.”

“Drejtuesit zikalter nderkohe kane folur shkurt me Leonardon, drejtuesin e Paris Saint Germain disa jave me pare: eshte nje ide qe mund te realizohet, sidomos tani qe mendohet se eshte edhe deshira e lojtarit ne mes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.