Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

347 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Gazzetta zbulon prapaskenen: “Eriksen? Po cfare thoni: Lukaku heren e pare qe vuri kembe ne Appiano Gentile…”

La Gazzetta zbulon prapaskenen: “Eriksen? Po cfare thoni: Lukaku heren e pare qe vuri kembe ne Appiano Gentile…”
Inter Club Staff

Ka qene me te vertete dicka madheshtore ajo qe ka thene Romelu Lukaku per Christian Eriksen pas Belgjike-Danimarke.

Sulmuesi belg ka qene i qarte: askush te mos dyshoje te cilesite e danezit, ai do te kete mbeshtejen e Lukaku, dhe se shoku i tij i skuadres tek Interi mund te behet nje lojtar i jashtezakonshm per Interin.

Por per ta bere kete, Lukaku ka theksuar se Eriksenit do i duhet edhe pak ‘gjuhe italiane’, sepse edhe ajo eshte thelbesore ne pershtatjen ne Serie A.

Nderkohe, Corriere dello Sport ka komentuar kete gje: “Ka qene nje dore e zgjatur nga The Big Rom per Christian Eriksen.”

“Por kjo dore e zgjatur, duhet te kete edhe nej dore te zgjatur nga Eriksen, sepse duhet nje sakrifice e madhe edhe nga lojtari danez.”

“Nderkohe, kur themi Eriksen, dhe kur degjojme krahasime me Lukaku per gjuhen italiane, na vjen te themi: po cfare Eriksen thoni?”

“Romelu Lukaku heren e pare qe vuri kembe ne Appiano Gentile, dinte te komunikonte ne italisht me te gjithe.”

“Kjo edhe per shkak se vellai i tij Jordan luante te Lazio qe prej 2016, dhe ai i ndiqte te gjitha ndeshjet e tij, por jo vetem kaq.”

“Ai kishte bere disa kurse intensive online perpara se te vinte ne Milano, gje qe e kishte ndihmuar shume.”

“Kur e degjon sot Lukaku te flase italisht, te duket sikur ai ka vite ketu, dhe jo vetem 1 sezon e pak. Nderkohe, Eriksen ne 1 vit, nuk di as cerekun e gjerave ne italisht qe dinte Lukaku diten e pare tek Interi. E ky nuk eshte nje problem i vogel.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.