Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica jep lajmin e madh: “Inter, shperthen dashuria me Conten: ceshtje ditesh dhe pritet nje…”

La Repubblica jep lajmin e madh: “Inter, shperthen dashuria me Conten: ceshtje ditesh dhe pritet nje…”
Inter Club Staff

Skudeto eshte afer, por perpara mund te kemi edhe nje firme te re ne nje kontrate me te gjate per tranjerin e Interit.

Antonio Conte dhe Interi me siguri po kalojne periudhen me te bukur dhe me intensive ne historine e tyre te dashurise.

Nje histori qe me te gjitha gjasat do te vazhdoje edhe per shume kohe. Kete e shkruan sot La Repubblica.

Ne fakt, tranjeri zikalter, ne fund te sezonit do te ulet ne nje tavoline me drejtuesit zikalter per te diskutuar edhe rinovimin e kontrates qe skadon ne 2022.

Getty Images

“Duke rinovuar kontraten me Interin pertej 2022 – ku do te diskutohet me te gjitha gjasat ne fund te sezonit – do te certifikohej edhe nje rekord per te.”

“Do te ishte periudha me e gjate ne drejtimin e nje klubi. Kurre Conte nuk ka qendruar kaq gjate ne nje skuader.”

“Nese Conte eshte gjithmone e me shume interist, ky Inter po behet dita-dites akoma edhe me shume Contian.”

“Ne shpirt dhe ne skema. Tek Interi ka shperthyer dashuria per Conten dhe tek Conte dashuria per Interin. Mos u cudisni nese keto dite do te shikoni edhe nje lajm per rinovimin e kontrates se tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.