Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica ngre ne qiell Barella-n: e krahason me nje ish-lojtar te Interit te madh te Trapattonit

La Repubblica ngre ne qiell Barella-n: e krahason me nje ish-lojtar te Interit te madh te Trapattonit
Ardis
  • On 15/10/2018, 17:25

Mesfushori i Cagliarit, objektivi i merkatos se Interit, ishte nje nga me te miret ne ndeshjen kunder Polonise.

Tek Italia qe i rikthehet suksesit duke mposhtur Polonine me rezultatin 1-0, po shkelqen ylli i Nicolo Barella, measfushori i Cagliari-t prej kohesh objektiv i Inter-it.

Edhe sot paradite kemi folur per talentin e ri italian dhe interesin e larte qe Interi ka per te e ne vecanti Piero Ausilil.

Drejtori sportiv zikalter gezon mardhenie shume te mira me Cagliarin dhe sidomos me agjentin e Barellas, Beltrami, i cili eshte edhe agjenti i Radja Nainggolan.

Por le te rikthehemi tek ajo qe ka shkruar sot La Repubblica ne brendesi te saj.

Gianni Mura ne artikullin e tij Per Repubblica-n, e ka ngritur ne qiell ndeshjen e “diamantit” te kuqeblu-ve, duke bere nje krahasim te mundshem ne te ardhmen me nje ish lojtar te shenjte te historise interiste:

“Shume i zoti edhe Barella, ka merite per cka ka bere ne fushe, vrapon sa per dy vete, por nuk eshte nje mesfushor pak teknik. Eshte nje mesfushor prej luftetari: tani jo, por mbas 3-4 vitesh do ta krahasoja me Matthäus”.

Qe krahasimi eshte i tepruar, eshte. Por qe nje dite Barella te behet nje nga lojtaret me te rendesishem ne Itali, eshte e mundur duke pare potencialin qe ai ka.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.