Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

361 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica paralajmeron Interin: “Kujdes, ne Serie A per Dybala nuk jeni vetem ju. Per te do e tentoje edhe…”

La Repubblica paralajmeron Interin: “Kujdes, ne Serie A per Dybala nuk jeni vetem ju. Per te do e tentoje edhe…”
Inter Club Staff

Edhe La Repubblica diten e sotme flet per Paulo Dybala dhe mundesine e tij te transferimit tek Inter ne vere.

Sipas tyre, ne kete moment Dybala ka nje raport te shteruar me Juventusin dhe qe mbahet gjalle vetem nga nje kontrate deri ne qershor.

“Nderkohe qe ne vjeshte flitej per nje kontrate te perjetshme, per shume lule dhe gezim ne mardhenien e Juventusit dhe Dybala, tani jemi shume larg atyre koherave.”

“Ndryshimi i mendjes qe pati Juventusi ne oferten qe i beri Dybala per kontraten e re ka prishur perfundimisht mardheniet.”

“Te enjten do te kete nje takim shume te rendesishem dhe me pas, nese gjithcka shkon ashtu si mendohet, pra shkon keq, atehere ai mund te shohe ne Serie A destinacionin e tij te ardhshem.”

“Po flitet shume per Interin, por keta te fundit duhet te kene kujdes sepse edhe Milan po tenton qe te futet ne gare per te.”

“Maldini po informohet dhe nuk eshte nje cudi qe edhe Milan te beje nje oferte te rendesishme per lojtarin argjentinas.”

“Normalisht qe me pas do i takoje lojtarit te zgjedhe dhe nuk eshte nje detaj i vogel fakti se tek Interi ndodhet nje si Marotta qe me Dybala ka mbetur shume i lidhur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.