Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

641 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica shkruan: “Eshte e kote: edhe vete Conte eshte dorezuar dhe e ka kuptuar se…”

La Repubblica shkruan: “Eshte e kote: edhe vete Conte eshte dorezuar dhe e ka kuptuar se…”
Inter Club Staff

Shitjet jane nyja kryesore ne merkaton e Interit. Per kete ka folur La Repubblica, e cila me nje artikull te Franco Vanni ka shpjeguar se cilat jane veshtiresite e Interit ne kete moment.

“Ndodh, qe kur ti garanton rroga te larta, arrin tek disa lojtare qe te japin mundesi te luftosh per lart.”

“Por keto rroga te larta, te bllokojne edhe ne merkato ne nje rast si ky. Ja, merrni shembullin e Godin qe po pritet te largohet ai per te ardhur me pas Vidal.”

“Me pak fjale, Interi duhet te shese ate per te kursyer 5,5 milione euro rroge dhe per te liruar vend ne bilanc.”

“Pastaj, ka shume lojtare te tjere si Ranocchia (qe nuk i ka thene po Genoas), apo si Joao Mario, Esposito, Vecino, Asamoah, Dalbert dhe Perisic.”

“Edhe vete Candreva ka perfunduar te lojtaret per tu shitur. Ausilio e ka tehne qarte: klubi zikalter duhet te shese ne fillim.”

“E ja kishte thene edhe Contes ne takimin ne Villa Bellini: tani eshte e kote te shpresosh per te kunderten, edhe vete Conte eshte dorezuar dhe e ka kuptuar qe ky nuk eshte nje problem i Interit vetem por i gjithe futbollit europian.”

“Parate jane te pakta dhe ne fillim duhet shitur. Prandaj edhe tekniku nuk eshte panikosur, por po mundohet qe te ndihmoje Interin me ata qe ka ne dispozicion. E me pas, nese ndodh ndonje shitje e rendesishme, do te mendohet edhe per ndonje blerje te rendesishme gjithashtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.