Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Stampa ndalet gojehapur tek Barella: “Kemi vetem nje pyetje per te: si ka mundesi…”

La Stampa ndalet gojehapur tek Barella: “Kemi vetem nje pyetje per te: si ka mundesi…”
Inter Club Staff

Paraqitjet e Bastoni dhe Barella me Kombetaren e Italise jane nje tregues shume i mire dhe per Antonio Conten.

Keshtu, ka vetem lajme pozitive nese shohim notat e lojtareve te Interit nga gazetat vendase per lojtaret zikalter per ndeshjen kunder Bosnjes.

Per shembull, gazeta torineze La Stampa, eshte ndalur duke komentuar paraqitjen e dy lojtarev zikalter ne nje editorial te Garanzini.

“Kemi nje pyetje te rendesishme per Nicolo Barella, mesfushorin e Interit: po si dreqin ka mundesi qe nuk ndalet kurre?”

“Eshte nje batute qe qarkullon ne rrjete sociale per te ku thuhet se ai ka tre mushkeri, por me duket duhet ti bejme nje skaner per te pare nese eshte e vertete kjo gje.”

“Ai nuk lodhet kurre, edhe pse sot do i japim nje note 6, duke qene se beri nje ndeshje normale, edhe pse me shume vrap.”

“Por ai nuk duhet te beje gjera te medha. Kur ne ndeshje si keto, ku shoket mendojne te shenojne, ai duhet te mendoje edhe per te ruajtur rezultatin. Shume mire.”

“Po Bastoni? Kesaj radhe nuk kishte kundershtare te denje perballe dhe ja del shume mire, pa asnje shqetesim gjate gjithe lojes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.