Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

220 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica zbulon nje fakt te mrekullueshem: “Interi aktualisht eshte nje nga klubet e vetme ne Serie A qe ka…”

La Repubblica zbulon nje fakt te mrekullueshem: “Interi aktualisht eshte nje nga klubet e vetme ne Serie A qe ka…”
Inter Club Staff

Ka Repubblica i ka dedikuar nje artikull vertete te thelle te gjithe ‘No Vax’ (ata qe jane kunder vaksinimit) ne Serie A.

Kampionati italian, qe eshte nje nga kampionatet me te rendesishem ne Europe, ne luften ndaj pandemise e ka treguar veten nje lider te vertete.

“Deri me tani Serie A ka plot 98% te lojtareve te teseruar te vaksinuar. Por ne gjithe kete total numrash, ka ende nje numer te vogel No Vax”.

“Ata jane rreth njezet ne total, qe jane ose lojtare ose pjese e stafit (pra jane njerz qe quhen pjese e grupeve skuadra) dhe qe kane refuzuar te bejne vaksinen. Pra rreth njezet veta ne nje mije persona. Nje numer vertete i vogel.”

Po tek Interi cfare po ndodh? A jane vaksinuar te gjithe? Per kete ka folur me kujdes La Repubblica e cila vazhdon edhe me tej.

“Per momentin, kush eshte vaksinuar nuk duhet te beje me cdo 48 ore tamponin qe parashikohet nga protokolli.”

“Qe prej te premtes edhe ne Serie A do te futet ne fuqi green pass i detyrueshem. Komisioni mjekesor i Federates Italiane do te publikoje nje protokoll te ri qe te pershtaten me rregullat kombetare.”

“Ata qe jane No Vax, per te luajtur me lojtaret e tjere, do duhet te bejne cdo dite rregullisht nje tampon edhe pse numrat jane teper serioz ne Serie A.”

“Ka disa klube nderkohe qe nuk kane dashur te tregojne numrat e tyre te vaksinuarve (Milan, Udinese dhe Sassuolo), por nderkohe shtate klube te tjera kane deklaruar se jane 100% te vaksinuar.”

“Kur thuhet 100% te vaksinuar do te thote se vaksina eshte bere qe te lojtari i pare deri tek i fundit i grupit te stafit qe punon ngushtesisht me skuadren.”

“Nderkohe, edhe pse nuk behet me dije emri, nje klub ne Serie A ka pese te pavaksinuar, dy klube te tjera kane tre te pavaksinuar, nderkohe te tjeret kane vetem nga nje.”

“Edhe Genoa kishte nje lojtar te tille por e shiti ne vere duke u cliruar keshtu nga nje pergjegjesi qe nuk donte ta merrte persiper si klub.”

“Nderkohe, FcInter1908.it vetem pak minuta me pare ka konfirmuar gjithashtu se Interi i ka 100% te personave qe punojne me skuadren dhe vete skuadren te vaksinuar.”

“Zikalterit keshtu jane nje shembull i mire si per klubet e tjera por edhe per tifozet e saj, te cilet per te shkuar ne stadium do duhet te jene ne zoterim te green pass.”

“Por mbi te gjitha, fakti qe te gjithe lojtaret kane vendosur te vaksinohen tregon edhe njehere pergjegjshmerine e tyre te larte ndaj kauzes zikalter dhe dedikimin ndaj klubit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.