Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,104 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Argjentina, ja lista e te para grumbulluarve per Boteror: eshte vendosur, Icardi…

E FUNDIT – Argjentina, ja lista e te para grumbulluarve per Boteror: eshte vendosur, Icardi…
Inter Club Staff

Jorge Sampaoli duket se e ka mare vendimin e tij: kapiteni i Interit, Mauro Icardi nuk do te luaje ne Boterorin e Rusise.

Tranjeri i Argjentines ka perpiluar listen me 35 lojtaret e para-grumbulluar per Boterorin e Rusise 2018.

Sipas asaj qe zbulon sajti i specializuar ne Argjentine TycSports, tranjeri i Argjentines praktikisht e ka zgjedhur grupin qe do te filloje rrugetimin (lista do te perzgjidhet ne menyre perfundimtare ne 14 Maj), ne pritje qe te perzgjedhe me pas 23 lojtaret qe do te shkojne ne Rusi nga 35 lojtaret e para grumbulluar.

Pasi ka mbyllur takimet me lojtaret qe luajne ne Argjentine: Fabricio Bustos, Maximiliano Meza, Franco Armani, Enzo Pérez, Pablo Pérez, Cristian Pavón e Lautaro Martínez, Sampaoli do te udhetoje per ne Europe ku do te zhvilloje takime me lojtaret me poshte per ti zyrtarizuar atyre grumbullimin:

Spanje – Gabriel Mercado, Ever Banega dhe Lionel Messi

France – Giovani Lo Celso dhe Angel Di Maria

Hollande – Nicolas Tagliafico

Angli – Sergio Romero, Wilfredo Caballero, Nicolas Otamendi, Ramiro Funes Mori, Marcos Rojo, Manuel Lanzini, Erik Lamela dhee Sergio Aguero

Italia – Federico Fazio, Lucas Biglia, Diego Perotti, Paulo Dybala e Gonzalo Higuain

Portugalia – Eduardo Salvio e Marcos Acuna

Sampaoli nuk do te udhetoje per ne Meksike per te folur me Guzman dhe Marchesin dhe as ne Kine per te folur me Marcheranon apo ne Rusi per te folur me Kranevitter.

 

Por lajmi me i keq eshte per Icardin, qe duket se nuk do te jete pjese as ne listen me 35 te grumbulluarit e pare.

Kjo eshte foto me listen e lojtareve e publikuar nga TyCSports:

Whats_App_Image_2018_04_13_at_15_10_16

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.