Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,125 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – Cancelo jashte boterorit, ja lista e plote! Tranjeri: “Kam dhimbje koke sepse…”

LAJM I FUNDIT – Cancelo jashte boterorit, ja lista e plote! Tranjeri: “Kam dhimbje koke sepse…”
Inter Club Staff

E pabesueshme por e vertete do te thonin shume ne keto momente. 

Nuk eshte emri i Joao Cancelo ne listen zyrtare dhe perfundimtare te tranjerit Fernando Santos me lojtaret e kombetares portugeze qe do te luajne ne Boterorin e Rusi 2018.

Nje liste qe shikon nderkohe prezent Joao Mario dhe sulmuesin e Milanit, Andre Silva.

Jashte edhe sulmuesi Eder, qe i dha Europianin nje vit me pare Portugalise.

Keto kane qene deklaratat e para te tranjerit luzitan:

“Ka qene ekstremisht e veshtire te zgjidhja 23 lojtaret perfundimtar.”

“Kjo liste me ka shkaktuar dhimbje koke. Me ka kushtuar shume moralisht te lija jashte njerez qe kane luajtur ne Europianin e 2016.”

“Tani eshte me e rendesishme per ne te perqendrohemi tek ata qe jane grumbulluar.”

Kjo eshte lista e plote e Portugalise:

PORTIERA: Rui Patrício, Anthony Lopes e Beto;

MBROJTESA: Cédric, Ricardo Pereira, Pepe, Bruno Alves, José Fonte, Rúben Dias, Raphael Guerreiro e Mário Rui;

MESFUSHORE: William Carvalho, João Moutinho, Manuel Fernandes, Adrien Silva, Bruno Fernandes e João Mário;

SULMUES: Bernardo Silva, Gelson Martins, Cristiano Ronaldo, Quaresma, Gonçalo Guedes e André Silva.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.