Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

409 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – Dalin rezultatet e kontrolleve mjekesore te Mirandes!

LAJM I FUNDIT – Dalin rezultatet e kontrolleve mjekesore te Mirandes!
Inter Club Staff

Lajme shume te mira ne shtepine zikalter. 

Behet fjale per infermierine e Interit, ku po priteshin lajme per brazilinin Joao Miranda.

Mbrojtesi zikalter ju nenshtrua kete mengjes nje rezonance magnetike ne Institutin Klinik ‘Humanitas di Rozzano’ pas problemit ndjere ne nxemjen perpara ndeshjes Inter-Udinese te dielen qe u luajt ne oren 12:30 dhe ku zikalterit fituan 0-4.

Joao Miranda fillimisht ishte tek lojtaret titullar ne kete ndeshje, por me pas u zevendesua vetem 5 minuta perpara set e fillonte ndeshja ne listen e titullareve nga Andrea Ranocchia i cili me pas shenoi edhe golin e avantazhit.

Pikerisht per demtimin e Joao Miranda, vetem pak minuta me pare Interi ka bere nje komunikate zyrtare ne sajtin e saj online, ku ka pershkruar problemin e brazilianit i cili nuk duket serioz.

Kontrollet e ushtruara mbi te kane nxjere nje pergjigje negative per sa i perket ndonje terheqje muskulare te mundshme.

Miranda ka pasur nje kontraktim te thjeshte dhe te momentit ne kofshen e kembes se djathe.

Pavarsisht lajmit te mire, Interi ben me dije se situata e tij do te vleresohet dite pas dite.

Gjithesesi, tifozet zikalter mund te marrin fryme lirisht: te pakten ne ndeshjen e fundit ndaj Lazios, partneri i Skriniar do te jete me siguri. Por edhe ndaj Sassuolos shanset qe ai te luaje jane teper te larta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.