Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

998 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – Lautaro aksidend me makine: ka perplasur nje grua me biciklete! Aktualisht ndodhet ne polici dhe…

LAJM I FUNDIT – Lautaro aksidend me makine: ka perplasur nje grua me biciklete! Aktualisht ndodhet ne polici dhe…
Inter Club Staff

Nje lajm jo shume i mire vjen ne keto momente nga Italia. 

Duket se Lautaro Martinez, sulmuesi argjentinas i Interit eshte perfshire ne nje aksident me makine pasditen e sotme.

Gjithcka ka ndodhur pasditen e sotshme ne rrugen Piazza Buonarroti ne qender te Milanos.

Lojtari zikalter ka qene ne drejtimin e makines se tij Porsche Boxter.

Vete lojtari i Interit nuk ka pesuar ndonje pasioje, por ne aksident ka mbetur e aksidentuar nje femer 37 vjecare qe ka qene duke i dhene bicikletes.

Gruaja eshte derguar menjehere ne spital dhe sipas lajmeve te fundit qe vijne nga Italia, nuk eshte ne gjendje te rende.

Tani dinamika e aksidentit po shqyrtohet me detaje nga Policia lokale e Milanos e cila shume shpejt pritet te dale me nje komunikate zyrtare.

Per momentin sulmuesi argjentinas i Interit eshte i ndalur nga Policia dhe eshte marre ne pyetje. Do te pritet edhe deshmia e gruas se perfshire ne aksident per te pare se cfare mase disiplinore do te meret, gjithmone nese fajtor ka qene sulmuesi i Interit.

Ky lajm ne keto momente vjen nga Gazzetta dello Sport.

Gjithesesi, pritet edhe nje komunikate zyrtare nga klubi nese situata eshte serioze.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.