Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

815 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – Walter Sabatini jep doreheqjen?

LAJM I FUNDIT – Walter Sabatini jep doreheqjen?
Inter Club Staff

Lajm i fundit nga Gazzetta dello Sport ne keto minuta. 

Ajo qe sjell ne edicionin e saj online e perditshmja italiane ben buje.

Sipas Gazzettes, dy jave me pare Walter Sabatini ka kerkuar qe te zgjidhe kontraten qe e lidh me Suning ne menyre perfundimtare.

Per momentin nuk dihen ende arsyet, por e perditshmja italiane thote se kane te bejne me veshtiresite e koordinatorit te anes teknike te Suning Sports ne merkaton e janarit.

Sabatinit nuk i ka pelqyer aspak autonomia e munguar e tij ne merkaton e dimirt, kur i kane deshtuar tratativat per te sjelle tek Interi Ramires, Javier Pastore dhe Alex Teixeira.

Image result for sabatini inter

Per me shume, Sabatini nuk ndihet ne gjendje ta vazhdoje dot detyren e tij ashtu sic duhet me Fair Play Financiar ne fuqi dhe me bllokimet nga qeveria Kineze.

Sot per sot, Suning nuk e ka pranuar ende doreheqjen e menaxherit por ne ditet e ardhshme do te kete nje takim ndermjet paleve per te sqaruar komplet situaten.

Gazzetta dello Sport nderkohe sqaron se vendimi i Sabatinit nuk ka te beje aspak me fundin e mardhenes se Fabio Capellos me Jiangsu Suning.

Kujtojme qe Walter Sabatini ka pasur nje kontrate qe e lidhte direkt me gjigandin kinez Suning ku kishte funksione drejtuese tek pjesa teknike e skuadrave sportive Jiangsu Suning dhe Inter, por nuk ishte i lidhur direkt me Interin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.