Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,187 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – ZYRTARE – Argjentina publikon listen e te grumbulluarve per Rusi 2018: Mauro Icardi dhe Lautaro Martinez…

LAJM I FUNDIT – ZYRTARE – Argjentina publikon listen e te grumbulluarve per Rusi 2018: Mauro Icardi dhe Lautaro Martinez…
Inter Club Staff

Tashme nuk ka me asnje dyshim, sot Argjentina ka publikuar listen zyrtare te lojtareve te grumbulluar per Boterorin e Rusi 2018.

Tekniku Sampaoli ka marre nje vendim teper te rende duke lene jashte kapitenin zikalter.

Maurito dhe shenoi dhe ndihmoi Interin te arrinte Champions Leaguen pas gjashte vitesh, por sic pritej, asgje nuk do te mjaftonte qe ai te ishte ne Rusi 2018.

Ne fakt, Mauro Icardi nuk eshte tek lista e ‘shokeve te Lionel Messit’ tek kombetarja dhe ky vendim nuk eshte se ka efektin surprize.

Kete gje e kishte thene edhe disa dite me pare Hernan Crespo i cili e kishte quajtut kete ceshtje si ‘te turpshme’.

“Tek Argjentina vendos Messi dhe jo Sampaoli”, tha Hernan perpara disa diteve.

Keshtu, Icardi duhet te dorezohet perpara ketij vendimi te Sampaolit qe ka vendosue te shkoje ne boteror me Higuain, Dybala, Messi dhe Aguero.

Maurito pritet ti perkushtohet tashme totalisht Interit ne pergatitjen verore ku do te jete nen urdherat e Spallettit qe prej difes se pare.

Nderkohe lista e plote e te grumbulluarve te Argjentines eshte kjo:

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.