Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

738 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – Zyrtare, edhe nje lojtar tjeter nga skuadra zikalter del pozitiv me Covid19!

LAJM I FUNDIT – Zyrtare, edhe nje lojtar tjeter nga skuadra zikalter del pozitiv me Covid19!
Inter Club Staff

Nuk kane te ndalur lajmet e keqija ne kampin e Interit per sa i perket gjendjes se emergjences per Covid 19.

Me sa duket, pas xhiros se radhes se tamponave te bere dje, edhe nje lojtar tjeter zikalter ka dale pozitiv.

Ne ditet e kaluara kane dale pozitiv me Covid 19 fillimisht dy mbrojtesat zikalter, Alessandro Bastoni dhe Milan Skriniar.

Nderkohe vetem diten e djeshme kane dale pozitiv dy lojtare te tjere te gjendur ne Milano: Nainggolan dhe Gagliardini.

Por me sa duket, sipas lajmeve te fundit, sot ne mengjes ka dale pergjigja pozitive edhe per portierin e dyte, Radu.

Kjo ka qene edhe komunikata zyrtare e klubit zikalter pak minuta me pare ne faqen zyrtare ne internet:

“Fc Internazionale komunikon se Roberto Gagliardini dhe Radja Nainggolan kane dale pozitive ne testet e bera keto dite ne Appiano Gentile.”

“Nderkohe, ne mengjesin e sotem ka dale ne pah pozitiviteti edhe i Ionut Radu, pas testit te bere diten e djeshme.”

“Diten e neserme jane ne program edhe kontrolle te tjera per Radu por edhe per lojtaret e tjere ne Appiano Gentile.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.