Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

804 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I KEQ NGA SINGAPORI – Interi komunikon se eshte demtuar Valentino Lazaro

LAJM I KEQ NGA SINGAPORI – Interi komunikon se eshte demtuar Valentino Lazaro
Inter Club Staff

Jane pikerisht demtime si keto qe i bejne shune keq futbollisteve dhe akoma me shume futbollisteve te sapotransferuar ne nje skuader te re apo edhe ne nje kampionat te ri. 

E njejta gje i ndodhi vjet Radja Nainggolan qe u demtua ne vere dhe me pas pati nje mal me probleme gjate gjithe sezonit si me gjetjen e formes por edhe me demtimet e shumta.

Duket se kete sezon kete fat te keq e ka pasur edhe Valentino Lazaro i cili eshte demtuar ne stervitjen e djeshme ne Singapor.

Kete gje e ka bere me dije Interi ne nje kominikate ne rrjetet sociale ku ka shkruar se vizitat mjekesore kane nxjere ne pah demtimin qe nuk ka qene nje kontraktim muskujsh i thjeshte.

“Vizitat e thelluara mjekesore klinike kane treguar se Velentino Lazaro ka pesuar nje demtim muskular ne kofshen e djathte.”

“Kushtet e tij do te vleresohen ne ditet ne vazhdim”.

Kjo ka qene komunikata e Interit pak me pare qe ka shqetesuar menjehere tifozerine zikalter.

Tashme eshte pothuajse e sigurt qe Lazaro do i humbase te gjitha ndeshjet ne turneun Aziatik por rrezikon nje pjese te mire edhe te fazes pergatitore.

Nje lajm shume i keq ky per Conten por edhe per zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.