Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

536 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lajme te mira, te grumbulluarit e Argjentines: eshte Lautaro Martinez. Icardi…

Lajme te mira, te grumbulluarit e Argjentines: eshte Lautaro Martinez. Icardi…
Inter Club Staff

Gjate dites se sotme eshte zyrtarizuar lista e te grumbulluarve te teknikut Sampaoli.

Sipas lajmeve te fundit nga Argjentina, kjo kombetare ka publikuar sot listen e te grumbulluarve. Mauro Icardi nuk figuron ne listen e Jorge Sampaolit per dy ndeshjet miqesore te Argjentines kunder Italise (23 mars) dhe Spanjes (27 mars).

Ne liste nderkohe ben pjese per here te pare Lautaro Martinez, nje nga lojtaret e kampionatit argjentinas – bashke me sulmuesin e Bocas, Pavon – qe eshte perzgjedhur nga tekniku.

Pervec Icardit, mungon edge Dybala, Higuain, Aguero dhe Perotti.

Per nje moment u mendua se demtimi i Agueros do te sillte si pasoje grumbullimin e Icardit, por kjo gje nuk ka ndodhur. 

Kjo eshte lista e plote e te grumbulluarve:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.