Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2017

Scroll to top

Top

Lajmet

Joao Mario: “Inter, sa shume kualitet. Gabigol si nje vella”.

22/01/2017, 19:00 |

Lojtari i ndeshjes ne sfiden kunder Palermo, Joao Mario eshte ndalur ne mikrofonat e Premium Sport: “Fitore shume e rendesishme, kemi punauar shume per te arritur kete fitore, per keto rezultate. Kjo skuader ka shume kualitet, cdo trajner … Lexo me shume

Gagliardini per IC: “Nuk ishte nje ndeshje e mire. Misteri me kerkon te bej kujdes ne fazen mbrojtese”.

22/01/2017, 18:53 |

Ne perfundim te ndeshjes Palermo – Inter, Roberto Gagliardini eshte ndalur ne mikrofonat e Inter Channel per te komentuar ndeshjen e tij: “Sipas meje nuk kemi bere ndeshjen tone me te mire, por kemi krijuar shume raste. Krosi … Lexo me shume

Notat – Joao Mario Man of te Match. Candreva Maestro i kroseve…

22/01/2017, 18:39 |

HANDANOVIC 6 - Nje ndeshje pa shume preokupime, ben disa dalje te sakta dhe nuk rrezikon.

D’AMBROSIO 6 - Mbulon me kujdes pjesen e tij. Provon te jap nje dore edhe ne sulm dhe jep shume krose, por … Lexo me shume

Sky – Interi ne oren 11 ka filluar stervitjen, pas dreke niset per ne Palermo. Dyshimet e Piolit…

21/01/2017, 13:10 |

Sic tregon Massimiliano Nebuloni per Sky Sport 24, Interi ka nisur stervitjen ne oren 11 kete mengjes ne Appiano Gentile.

Pas drekes, me pas, ne oren 14.30 skuadra do te largohet nga qendra sportive drejt aeroportit … Lexo me shume

Keshtu Gagliardini ka zeruar kohen e adaptimit: eshte nje miks ndermjet Cambiasso dhe…

20/01/2017, 11:52 |

Eshte njeriu i momentit ne shtepine Inter, ndoshta sepse askush nuk e imagjinonte dot qe mund te pershtatej kaq shpejt ne shtepine zikalter: ai ka bere paraqitje ne fushe a thua se njihej me Stefano Piolin dhe shoket … Lexo me shume

Deloitte – Te ardhurat: Inter +14.4 milione euro kete sezon, je ne 20 me te mirat!

19/01/2017, 16:46 |

“Deloitte Football Money League” ka publikuar për të njëzet-in sezon me rradhë, listën e 20 klubeve më të pasura të planetit, bazuar kjo në të ardhurat vjetore të çdo klubi në tre zërat kryesorë; të ardhurat nga ndeshjet, … Lexo me shume

Gazzetta – Kondogbia, Brozovic, Murillo dhe Gabigol: ilaci ‘Pioli’, efekti nga rivlersimi i lojtareve…

19/01/2017, 13:48 |

Mua muaj te Stefano Piolit ne pankinen zikalter dhe bilanci eshte me shume se pozitiv. Fitore, pike, qetesi, besim, bindje: te gjitha keto i ka sjelle tekniku italian.

Por kjo eshte merite edhe e ekuilibrit te … Lexo me shume

Santon-Espanyol, Miangue-Cagliari: Interi po mendon per Rodriguez qe ne janar? Ranocchia…

19/01/2017, 12:25 |

Mund te kete te reja per sa i perket te ardhmes se afer te Santon. Mbrojtesi i krahut po kerkohet me ngulm nga Espanyol, skuader e cila kohe me pare mori Coutinhon ne huazim.

Nese SantonLexo me shume

Ambrosiana Inter – Historia e emrit te vecante te Interit ne vitet 1927-1945

18/01/2017, 17:43 |

Dikur Meazza ne ato vite u pyet nga nje gazetar – i cili per hir te vertetes u tregua i guximshem per pyetjen qe beri – se si ka mundesi qe Interi ndryshoi emrin dhe qe edhe forma … Lexo me shume

Inter: fillon nga sot operacioni ‘shitje’. Ranocchia shkon ne Premier? Biabia dhe Gnou…

18/01/2017, 12:39 |

Pas ardhjes se Gagliardinit, ne shtepine Inter, merkato per sa i perket hyrjeve pothuajse eshte zyrtarisht e mbyllur.

Mungojne ende 13 dite nga fundi i merkato por nuk duket sikur klubi zikalter ka si qellim te … Lexo me shume

Inter-Bologna, notat e ndeshjes: Gagliardini nje gjigand, Kondogbia top, Joao Mario…

18/01/2017, 11:34 |

Interi vazhdon momentin e saj magjik dhe arrin keshtu fitoren e shtate radhazi ndermjet Europa League, Serie A dhe Kupes se Italise. Pikerisht fitorja e djeshme ndaj Bolognas sjell per zikalterit kualifikimin ne raundin tjeter te TIM Cup. … Lexo me shume

Sky konfirmon: Sot Rei Manaj zhvillon vizitat mjekesore tek Pisa!

17/01/2017, 17:32 |

Sic eshte folur sot gjate dites ne mediat italiane, sot do te jete dita e Rey Manaj tek Pisa.

Sipas asaj qe tregon Sky Sport 24, ne fakt, lojtari shqiptar do te zhvilloje kete mbasdite vizitat … Lexo me shume

Tifozet Interist mezi po presin oren dhe Pioli i ploteson deshiren: Sot do te jete titullar Gabigol!

17/01/2017, 17:23 |

Deshire per Gabigol. Kete ndjesi po perjetojne tifozet zikalter te cilet nuk kane pasur mundesi ta shohin ne nje ndeshje qe nga fillimi talentin brazilian asnjehere qe prej ardhjes se tij ne Milano.

Selfie, autografe, shtrengim … Lexo me shume

Inter, asnje shaka: Kupa e Italise eshte nje objektiv serioz! Nese zikalterit mundin Bolognan…

17/01/2017, 12:46 |

Sot ne darke, Interi do te perballet me Bolognan ne Meazza ne nje ndeshje te vlefshme per 1/8 e Kupes se Italise, nje kupe Italie ne te cilen Pioli beson shume.

Ne fakt, sot do te … Lexo me shume