Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VJEN LAJMI I MADH NGA FRANCA: “Icardi, Inter dhe PSG arrijne marreveshjen: ja shifra finale.”

VJEN LAJMI I MADH NGA FRANCA: “Icardi, Inter dhe PSG arrijne marreveshjen: ja shifra finale.”
Inter Club Staff

Me sa duket, jemi ne 100 metrat e fundit per sa i perket te ardhmes se ish-kapitenit te Interit, Mauro Icardi.

Ai eshte gjithmone e me shume prane transferimit perfundimtar ne Paris, ku ekipi i Paris Saint Germain deshiron ta mbaje pas huazimit nje vjecar.

Sipas lajmeve te fundit nga France (dhe cfare lajmi), Interi dhe Paris Saint Germain me sa duket kane arritur marreveshjen verbale ndermjet tyre.

Sipas Footmercato, portal shume i njohur francez per sa i perket dinamikave te merkatos, ekipi parizien dhe klubi zikalter pritet ta bejne gjithcka te ditur ne oret ne vazhdim.

Me sa duket, Leonardo ka arritur te binde Interin per nje ulje te kartonit te lojtarit dhe ky ka qene celesi i arritjes se marreveshjes.

Per lojtarin do te kete nje kontrate kater vjecare ne Paris dhe nje rroge shume te larte (dicka me shume se 10 milione euro).

Po shifrat e operacionit? 60 milione euro per kasat e Interit. Plus edhe disa bonuse (nuk dihet ende nese jane bonuse te thjeshta, apo te veshtira per tu arritur.”

Keshtu, Mauro Icardi eshte shume afer shitjes nga Interi duke i dhene nje frymemarrje bilancit te klubit zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.