Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,061 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lamela do të mbetet një ëndërr? Toure? Nuk është e thjeshtë. Ausilio…

Lamela do të mbetet një ëndërr? Toure? Nuk është e thjeshtë. Ausilio…
Rinor Sopaj

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, është kthyer nga misioni i tij në Angli, me disa qartësi.
Mbi të gjitha, Ausilio ka kuptuar se është e vështirë të arrihet tek Erik Lamela sepse Tottenham kërkon një shumë shumë të lartë, shumë më të lartë sesa 25 milionë, të cilat po ashtu ishin vështirë të arritshme për zikaltërit. Në të njëjtën kohë Ausilio ka vërtetuar që Toure e do vetëm Interin (kontakte të reja me agjentin e lojtarit ku po kërkohet që të arrihet marrëveshja, jo e lehtë, për shkak të pagës) dhe interesimin e disa shoqërive nga Premier League për disa lojtarë të Interit. Koha për të cilën do të mbyllen cështjet e largimeve të rëndësishme për bilancin nuk do të jetë e shkurtër.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.