Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Laudisa: “Belfodil investim i shkelqyer, por Interi do marre nje sulmues tjeter. Cassano..”

Laudisa: “Belfodil investim i shkelqyer, por Interi do marre nje sulmues tjeter. Cassano..”
Xhorxh Gellci

I ftuar ne studiot e Premium Calcio, eksperti i merkatos te Gazzetta dello Sport, Carlo Laudisa komenton kalimin shume te mundshem te Ishak Belfodil tek Inter, dhe gjithashtu largimin e Cassanos me destinacion Parmen: “Fjalet e bukura te Massimo Morattit per Belfodil e kalojne pak ne plan te dyte kalimin e Cassanos tek Parma. Mbi te gjitha, aty do te gjente Roberto Donadonin, me te cilin ka patur nje eksperience te bukur ne kombetaren italiane. Per mendimin tim, Genoa nuk ka shans te futet mes Cassanos dhe Parmes. Do me dukej shume e ekzagjeruar nese Cassano do te refuzonte Parmen.

Persa i perket Belfodil, Laudisa shton: “Ai eshte nje sulmues i dyte, se bashku me Mauro Icardin do jene perla e sulmit per Interin e vitit te ardhshem. Por besoj se Interi do te marre edhe nje sulmues tjeter, dhe te gjitha rruget te cojne tek Alberto Gilardino.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.