Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,118 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro Martinez: “Do tregohem i sinqerte: Ja pse zgjodha Interin…”

Lautaro Martinez: “Do tregohem i sinqerte: Ja pse zgjodha Interin…”
Inter Club Staff

Tashme nuk ka asnje dyshim rreth te ardhmes se tij: ai do te jete nje lojtar i Interit qe prej sezonit te ardhshem.

Po flasim per sulmuesin sensacion te Racing Avelleneda, Lautaro Martinez, i cili eshte intervistuar dje nga Radio Citrica dhe eshte rikthyer te flase per transferimin e tij tek Interi, duke treguar te gjithe diplomacione e tij por duke mos e fshehur se tashme cdo gje eshte e mbyllur.

Ja fjalet e tij:

“Nuk kam firmosur ende per Interin, sepse duhet te bej vizitat mjekesore. Nese cdo gje shkon mire, atehere po qe do te jem nje lojtar i Interit.”

“Nuk do te isha larguar asnjehere ne dhjetor nga Racing, ne vere po.”

“Me pas erdhi Interi, qe i dha Racing nje shifer teper te rendesishme dhe klubi im ra dakort te me shiste.”

“Te negociosh me president Victor Blanco eshte shume e veshtire sepse eshte nje njeri qe deshiron me te miren mundshme per Racing, nderkohe qe perfaqesuesit e mi kerkonin me te miren per mua.”

“Perse kam zgjedhur Interin? Duke folur me agjentet e mi kam kuptuar se mund te pershtatesha me shume dhe me mire ne Serie A se sa ne Bundesliga per shembull. Jam i sinqerte ne kete pergjigje.”

“Agjentet e mi? Prokuratori im eshte Beto Yaque, ai qe me zbuloi tek Bahia Blanca. Ai punon bashke me Rolando Zarate.”

Me pas Martinez dergon edhe nje sugjerim per skuadren e tij:

“Do te ishte bukur nese do te me zevendesonin me Gustavo Bou.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.