Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

248 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro nuk permbahet: “Ndonjehere nuk di si ta shpreh, por une kerkoj qe te bej…”

Lautaro nuk permbahet: “Ndonjehere nuk di si ta shpreh, por une kerkoj qe te bej…”
Inter Club Staff

Pas 1-0 ne oret e para te mengjesit qe Argjentina beri ndaj Peruse, skuadra e Scalonit eshte afruar ndjeshem me Boterorin e Katarit.

Nderkohe, ai qe ka shkelqyer perseri me nje gol te madh, ka qene Lautaro Martinez, i cili ka qene edhe autor i golit te fitores.

El Toro ka folur per kanalin zyrtar te Federates se Argjentiens dhe eshte sprehur shume i emocionuar per ate qe po ndodh.

“E gjitha kjo eshte emocionuese. “Ndonjehere nuk di si ta shpreh, por une kerkoj qe te bej gjithmone me te miren ne fushe.”

“Familja ime me ka pare pas shume kohesh ne nje fushe futbolli dhe ky ishte nje motiv krenarie teper i madh per mua.”

“Tani jam ketu perseri. Shpresoj qe njerezit e ketij vendi te jene kenaqur me kete fitore. Ne sa here zbresim ne fushe, e bejme me te gjithe nderin qe kjo fanelle meriton.”

“Jemi shume mire ne klasifikim dhe jemi te lumtur. Me Uruguay ka qene ndeshja me fluide e mundshme, kishte shume hapsire.”

“Ka qene e komplikuar, por kemi kerkuar te gjejme rrugen e duhur. Nderkohe sot ishte me shume nje ndeshje e forte ne nivel fizik.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.