Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

366 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro tek Racing deri ne dhjetor? Inter…

Lautaro tek Racing deri ne dhjetor? Inter…
Andi Keci

Lautaro Martinez vazhdon te shenoje gola per skuadren e tij Racing dhe ne merkato vazhdon te ndihet gjithmone e me shume lojtar i Interit. 

Sipas lajmeve te fundit drejtuesit e Racing i kane bere nje oferte zikalterve per ta mbajtur Lautaron te pakten deri ne dhjetorin e vitit 2018 por zikalterit jane pergjigjur me nje jo.

Keshtu shkruan sot e perditshmja Tuttosport, e cila nje faqe e ka specifikuar per klubin zikalter duke folur dhe per marreveshjen e arritur nga Piero Ausilio gjate vizites ne Argjentine.

Piero ka qene i qarte me argjentinasit: Martinez duhet te jete ne Itali per nisjen e fazes pergatitore per sezonin 2018-2019 ose me e shumta pas pushimeve pas boterorit.

Ftesa ne kombtare per miqesoret kunder Italise, Spanjes ne Manchester dhe Madrid mund te jete rasti me i mire qe Lautaro Martinez te kryeje vizitat mjekesore shkruar e perditshmja torineze.

Lautaro eshte nje lojtar qe drejtuesit zikalter besojne shume, aq sa e mbyllen marreveshjen shume shpejt me Racing e cila do te perfitoje 20 milion euro dhe 10% te shumes ne rast te nje shitje ne te ardhmen nga klubi zikalter.

Lautaro Martinez ne kontrate mund te kete dhe nje klauzole qe shkon rreth 110 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.