Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

608 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro: “Zanetti me ka telefonuar disa here. Me ka thene qe Interi…”

Lautaro: “Zanetti me ka telefonuar disa here. Me ka thene qe Interi…”
Inter Club Staff

“Eshte cdo gje mbyllur me Interin, mungojne vetem disa detaje te vogla dhe vizitat mjekesore dhe me pas do te jem nje lojtar i zikalterve.”

Keshtu ishte shprehur dje per mikrofonat e Tyc Sports, Lautaro Martinez, i cili konfirmoi edhe njehere perpara mediave kalimin e tij ende jo zyrtar tek Interi por qe do te konkretizohet ne vere.

Keshtu Interi do te kete nje sulmues tjeter te talentuar ne projektin e saj te se ardhmes.

“Kane ardhur ne Buenos Aires me idene per te me blere: une zgjodha Interin sepse, pervec faktit sportiv, Javier Zanetti me ka telefonuar disa here. Me ka treguar se cfare eshte Interi.”

“Te qendroj tek Racing? Kur te mbyllet transferimi, klubet do te vendosin me te miren per mua.”

Lautaro keshtu tregon edhe se ka refuzuar Borussia Dortmund.

“E verteta eshte se edhe ata kane qene te interesuar per mua, kane ardhur per te me takuar ne Bombonera.”

“Pastaj diten tjeter, jemi takuar te shtepia ime, me kane kerkuar te prisja pak. I kemi thene qe po me ndiqnin shume klube dhe se oferta kishim shume.”

“Ata e pranuan kete situate dhe me pas po prisnin per te bere nje oferte. Ne fund, erdhen shume oferta dhe une zgjodha pikerisht Interin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.