Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

962 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lavezzi enderron rikthimin ne Itali, eshte edhe Inter. Ka dy pengesa…

Lavezzi enderron rikthimin ne Itali, eshte edhe Inter. Ka dy pengesa…
Bujar Berishaj

Ezequiel Lavezzi enderron gjithmone e me shume nje te ardhme te larget nga Paris Saint-Germain, ndoshta, nje rikthim ne Itali.

Zeri fillon te marr forme me kembengulesi me te madhe edhe pertej Alpeve, ku e perditshmja Le Parisien, nenvizon vullnetin per tu larguar te Pochos, kontrata e te cilit skadon ne 2016, qe te bej valixhet gati para perfundimit te kontrates.

Edhe sepse, pas diskurseve te hapura per rinovim ne veren e kaluar, nga PSG, klub qe e ka blere ne veren e 2012 nga Napoli per 27 milione euro, nuk kane ardhur me sinjale sa i perket nje teme te tille: nje situate qe nuk eshte e kenaqshme sigurisht.

Idea qe ai te shkoj tek Inter do te tentohet vertete, por sipas te perditshmes parisiene ka te pakten dy pengesa per kete tratative: pengesa e pare ka te bej me kufizimet e imponuara nga FPF ndaj PSG, qe kufizon mundesite e klubit parisien per te gjetur nje zevendesim te denje.

Pengesa e dyte, dhe ndoshta me e rendesishmja, eshte paga, 330 mije euro ne muaj; nje shifer qe padyshim mund te bllokoj qellimet e cdo skuadre. Edhe sepse Lavezzi, kerkon ate qe mund te jete kontrata e fundit e rendesishme ne karrieren e tij, veshtire se do te heq dore nga shifrat, te pakten te ngjashme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.