Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

163 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lavezzi: Mazzarri eshte unik, Interi klub i madh por…

Lavezzi: Mazzarri eshte unik, Interi klub i madh por…
Xhorxh Gellci

I intervistuar nga Sky Sport, Ezequiel Lavezzi flet ne emisionin “Zoterinjte e Futbollit” per raportin e tij me Walter Mazzarrin: “Nuk kam pasur kurre nje trainer qe punon kaq mire taktikisht si Mazzarri. Me ka bere te rritem shume ne nivel futbollistik, me qendronte siper dhe me fliste shume, me thoshte cfare duhet te beja per tu permiresuar. Shume gjera qe me kane bere te permiresohem si futbollist dhe si njeri ne vitin e fundit. Me ka bere te kem nje rendiment konstant. Flisnim per shume gjera, jo vetem per futbloll. Me jepte keshilla dhe me kerkonte mendime me skuadren, kishim nje raport te mire dhe degjohemi ende shpesh me sms.”

Me pas, per skuadrat milaneze thote: “Kam miq aty, me pelqen qyteti por ne kete moment nuk ka asgje tjeter. Milan apo Inter? Qe te dy jane klube te medhenj, por nuk mund te flas per nje te ardhme ne Milano sepse per momentin nuk ka asgje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.