Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

1,769 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lavezzi tek Interi? Eshte nje ekuacion natyral, por shancet…

Lavezzi tek Interi? Eshte nje ekuacion natyral, por shancet…
Inter Club Staff

Ezequiel Lavezzi tek Interi? Shume veta, sidomos pas fjaleve te Massimo Morattit, i cili tha qe tek Interi ndoshta do te vije nje top player kane filluar te hipotezojne per nje transferim te mundshem te Il Pocho-s tek zikalterit.

Por a eshte e mundur kjo gje? Emanuele Baiocchini te Sky Sport 24, shpjegon ne emisionin e tij, mundesite qe ka Lavezzi te vije tek Interi: “Zerat lindin nga fakti se Lavezzi mund te doje te largohet duke pare se tek PSG ka nje shumice sulmuesish, dhe eshte gjithmone ne lufte me dike per vendin e titullarit. Por nje arsye tjeter qe te shtyn te mendosh per transferimin e tij tek Interi eshte raporti i shkelqyer qe ai ka me Walter Mazzarrin, ku edhe ketij te fundit i ka pelqyer gjithmone argjentinasi. Eshte nje ekuacion shume natyral kur e mendon, por nuk ka asnje oferte per momentin…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.