Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,874 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Laxalt dhe Livaja: Interi buzeqesh. Ne fund te vitit Uruguaiani…

Laxalt dhe Livaja: Interi buzeqesh. Ne fund te vitit Uruguaiani…
Inter Club Staff

Interistat e derguar ne huazim per te luajtur kane qene protagonist sot. Diego Laxalt ka perjetuar nje debutim endrrash, ne ndeshjen e tij te pare si titullar pikerisht ndaj Milanit. Uruguaiani ka shenuar nje dopiete qe i hap dyert per nje vend titullari edhe ne ndeshjet e tjera.

Ne fund te vitit, me siguri Laxalt do ti blihet gjysma e kartonit nga Bologna, sic eshte rene dakord me Interin per 1.5 milion euro. E pas 10 ndeshjeve ne Serine A, Interi do ti paguaje edhe nje shume tjeter Bolognas. Ne fundin e sezonit, Laxalt do te rikhehet perseri tek Interi me te gjitha gjasat nese gjerat do e shkojne mire ne fushe tek Bologna. Interi ka te drejten e kunderblerjes, si dhe do te zoteroje gjysmen e kartonit…

Diskutim me i thjeshte per Livajan qe eshte ne bashkpronesi me Atalanten. Edhe ai sot ka shenuar nje gol me zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.