Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lazaro, distanca tashme eshte minimale: Interi dhe Herta po mbyllin detajet e fundit

Lazaro, distanca tashme eshte minimale: Interi dhe Herta po mbyllin detajet e fundit
Inter Club Staff

“Ne ditet e kaluara, Interi kishte ndermend qe te udhetonte javen e fundit te qershorit per te shkuar ne Gjermani per te negociuar per Valentino Lazaro me Herten e Berlinit por duke pare stand-by per Dzeko dhe Barella, eshte e mundur qe te hidhet shume shpejt ne sulm per ta mbyllur marreveshjen epr austriakun.”

Kete gje e tregojne sot mediat ne Itali te cilat tregojne se marreveshja eshte tek detajet per lojtarin e krahut.

“Interi e di qe Herta e Berlinit e vlereson lojtarin diku tek 20 milione euro dhe pas nje oferte te pare 15 milione plus 2 milione bonuse zikalterit jane gati ta rrisin oferten e tyre ne 17+2 milione euro.”

“Keshtu oferta eshte 19 milione euro perballe 20 milione eurove te kerkuara. Mungon pak keshtu. Pastaj per sa i perket Lazaros, ai ka dhene ok tashme per transferimin dhe kete gje e ka dhene edhe ne 2012 kur ishte vetem 16 vjec, por me pas qendroi ne Itali sepse mamaja nuk e lejoi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.