Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

294 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lazio-Inter, Sarri ne qiellin e shtate: “Sapo ka marre vesh lajmin se ndaj Interit do te rikthehet edhe…”

Lazio-Inter, Sarri ne qiellin e shtate: “Sapo ka marre vesh lajmin se ndaj Interit do te rikthehet edhe…”
Inter Club Staff

Me sa duket tranjeri i Lazios, Maurizio Sarri, ka marre nje lajm vertete te mire ne prag te ndeshjes me Interin.

Kete gje e tregon sot La Gazzetta dello Sport e cila ne numrin e saj te perditshem eshte ndalur te situata e klubit nga Roma.

“Ciro Immobile pas shume ditesh diten e djeshme ka zhvilluar stervitjen e pare ne grup dhe do te luaje ndaj Interit.”

“Eshte nje lajm qe ka cuar ne qiellin e shtate Sarrin i cili ka shpresuar per rikthimin e tij qe prej dites se pare.”

“Ky eshte nje lajm pozitiv edhe per skuadren sepse Immobile eshte nje lojtar shume i rendesishem per te gjithe shoket e skuadres edhe ne nivel motivimi.”

“Nderkohe ne mesfushe pritet te konfirmohet treshja Luis Alberto, Lucas Leiva dhe Milinkovic-Savic, te cilet jane mire fizikisht.”

“Ne mbrojtje kemi dicka te re: Patric nga minuta e pare do te luaje ne vend te Acerbit qe eshte i skualifikuar.”

“Por lajmet e mira per Sarrin nuk mbarojne me kaq: ne grup eshte rikthyer duke u stervitur edhe blerja e re Mattia Zaccagni.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.