Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,180 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lazio-Inter, zikalterit me 4-2-3-1: rikthehet Medel nga minuta e pare. Ne sulm…

Bujar Berishaj

Per ndeshjen e neserme me Lazion, Mancini duhet t’ia dal pa Adem Ljajic qe nuk eshte grumbulluar per shkak te nje problemi ne kofshen e djathte.

Eshte e mundshme qe Interi te zbres ne fushe me nje 4-2-3-1. Ne mbrojtje hapesire per D’Ambrosion, Mirandan, Murillon dhe Nagatomon. Ne mesfushe rikthehet Medel nga minuta e pare pas skualifikimit, perkrah tij francezi Kondogbia. Ne sulm pritet treshja ballkanase Brozovic, Jovetic dhe Perisic pas kraheve te Icardit.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Medel, Kondogbia; Brozovic, Jovetic, Perisic; Icardi

Sky thote se Interi synon te mbyll mire kampionatin dhe do te provoj duke nisur nga ndeshja e te dieles me Lazion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.