Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Legjenda e futbollit danez sulmon Interin: “Eriksen? Duhet te qendroje tek Interi me nje kusht. E paimagjinueshme qe nje klub si ata…”

Legjenda e futbollit danez sulmon Interin: “Eriksen? Duhet te qendroje tek Interi me nje kusht. E paimagjinueshme qe nje klub si ata…”
Inter Club Staff

Christian Eriksen ka qene nje nga lojtaret qe eshte perdorur ne pak nga te gjithe ne finalen e sezonit.

Nje situate kjo qe per Per Frimann, legjende e futbollit danez, nuk eshte aspak e pranueshme dhe eshte e pakonceptueshme.

“Eshte e qarte se eshte e papranueshme se lojtari me i mire danez, lojtari me i mire i Tottenham bashke me Harry Kane ne sezonet e fundit, ku Tottenham ka pasur shume sukses, te futet neper pjeset e dyta per nje sezon te tere sikur sa eshte rikthyer nga demtimi.”

“Per cfare arsye duhet te luaje vetem 10 minuta, nje lojtar i kalibrit te tij? A eshte normale kjo gje?”

“A mund te jetoje ai per nje kohe te gjate per nje periudhe te gjate? Natyrisht qe jo. Ai ka nevoje per nje garanci, qe Conte te besoje tek ai.”

“Sepse ndryshe nuk ka me kuptim, nuk ka sens. Edhe pse keta lojtare fitojne nje mal me para, eshte shume stresante dhe e veshtire te rrish per gjashte muaj pa luajtur te nje skuader dhe me pas ti thuash familjes: shiko, do transferohemi diku tjeter prap.”

“Prandaj edhe largimi eshte nje vendim i veshtire per te. Per mua Christian duhet te qendroje tek Interi nese Conte i siguron qe ai do te kete rol te rendesishem. Eshte e paimagjinueshme edhe qe nje klub si ata te mos besojne te nje lojtar si ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.