Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

280 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Legjenda e Milanit ben parashikimin e tij: “Inter-Juventus, ja ke shoh favorit per te fituar. Kane nje seri motivesh sepse…”

Legjenda e Milanit ben parashikimin e tij: “Inter-Juventus, ja ke shoh favorit per te fituar. Kane nje seri motivesh sepse…”
Inter Club Staff

Ndeshja Inter-Juventus po afron dhe tashme jemi vetem tre dite larg nga dita e diele, dite ku ne Meazza do te perballen dy skuadrat.

Nderkohe, ne mikrofonat e Sky Sport eshte ndalur edhe legjenda e Milanit, Alessandro Costacurta, i cili ka dhene mendimin e tij.

Sipas Costacurtes, favorit ne kete ndeshje eshte Interi i Inzaghti dhe ai eshte munduar te shpjegoje edhe pse e mendon keshtu:

“Une shoh lehtesisht favorit per kete ndeshje Interin per nje sere motivesh dhe mendoj se ata do te fitojne.”

“Si fillim, ata kane nje projekt qe ka kohe qe ka filluar. Ne rregull, tranjeri eshte nje tjeter, por Inzaghi nuk ka ndryshuar shume.”

“Ai ka marre nje skuader nga Conte dhe ka prekur shume pak gjera. Gjithesesi, une kam besim te Juventusi kete sezon, por per kete ndeshje nuk i shoh favorit.”

“Ne ndeshje te tilla mund te kemi shume gjera te papritura, por nese i shoh te dy skuadrat ne leter, mendoj Interin favorite.”

“Preferoj zikalterit per kete ndeshje sepse mendoj se e kane potencialin e duhur per te fituar dhe per te luftuar per Scudetton kete sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.