Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Legjenda e Milanit e pranon: “Ky Milan eshte inferior ndaj Interit. Zikalterit e treguan kete gje kur…”

Legjenda e Milanit e pranon: “Ky Milan eshte inferior ndaj Interit. Zikalterit e treguan kete gje kur…”
Inter Club Staff

Me sa duket, dalengadale, edhe tifozet por edhe ish-lojtaret e Milanit po e pranojne madheshtine e Interit perpara Milanit kete sezon.

I fundit qe e ka pranuar dicka te tille, ka qene edhe legjenda e Milanit, Roberto Donadoni, qe ka folur diten e sotme.

“Te fitosh nje derbi ne kete menyre eshte nje menyre per te maksimuzuar te gjithe besimin ne vetvete qe ke.”

“Eshte nje menyre per ti treguar te gjitheve se cfare je ne gjendje te besh. Me te vertete qe ka qene nje fitore e madhe e Interit.”

Roberto Donadoni - Wikipedia

“Per sa i perket Milanit, mendoj se ka qene nje ndeshje me disa fytyra: jane nisur me mire ata te Interit, por me pas Milani e mori pak situaten ne kontroll dhe pati disa raste.”

“E ne ato raste, doli ne pah aftesia e individit dhe Samir Handanovic e mbylli porten me kyc, nuk la te futej asnje top.”

“Por ne pergjithesi, mendoj se Interi u tregua superior ndaj Milanit. Milani ishte inferior ne shume aspekte, zikalterit kane treguar nje diference teper te madhe.”

“Ndonjehere keto ndeshje duhet te sherbejne edhe per te kuptuar forcen qe mund te kesh. Nese e kupton kete, pastaj mund te luftosh per objektivin qe eshte me afer mundeisve te tua.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.