Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,835 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Leonardo: Inter me mire se Milani. Drejtues tek Interi, rol qe nuk me pelqen. Preferoj…”

Leonardo: Inter me mire se Milani. Drejtues tek Interi, rol qe nuk me pelqen. Preferoj…”
Xhorxh Gellci

Gjate intervistes ne Gazzetta dello Sport, ish trajneri i Interit, Leonardo, ben permbledhjen e situates te Interit dhe te futbollit ne pergjithesi: Inter? Ka marre rrugen e duhur. Mungon akoma dicka, por po ben me te miren qe mund te beje ne kete situate. Te rinjte po rriten, Mazzarri eshte shume i zoti, Palacio fantastik. Pastaj ka lojtare si Zanetti, Cambiasso, Milito, Samuel qe paraqesin zemren qe rreh brenda skuadres. Eshte gjeja me e rendesishme.

Per Milanin: “Eshte mbrapa ne krahasim me Interin. Mungon qartesia e objektivave, qe ka qene gjithmone karakteristika baze. Mou apo Guardiola? “I pari, sepse eshte me e thjeshte te gjesh nje si Guardiola sesa nje si Mourinho, qe leviz gjithcka vete. Ronaldo apo Messi? Si te thuash Pele apo Maradona. Sot them Cristiano, personaliteti i tij ka evoluar, ndersa rritja humane dhe e personazhit Messi mungon pak. Nuk vihet re, dhe edhe ne fushe ndjehet pak.

Per mundesine per te qene drejtues sportiv tek Inter: “Nje rol drejtuesi do te thote nje pune politike dhe ana politike e ceshtjes nuk me pelqen. Dua ta jetoj sportin, ndoshta te kthehem te jem trajner, pse jo? Une ndjehem i lidhur me ndertimin e skuadres, me rezultatin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.