Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 27, 2021

Scroll to top

Top

439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

L’Equipe – Inter, ja emri i madh qe po kerkohet ne sulm: nuk eshte permendur kurre me pare!

L’Equipe – Inter, ja emri i madh qe po kerkohet ne sulm: nuk eshte permendur kurre me pare!
Inter Club Staff

Ka nje emer te madh komplet te ri per sulmuesin e Interit duke qene se nuk eshte permendur ne te kaluaren.

Behet fjale per Alexandre Lacazette, sulmues franzes, nje ish-lojtar i Olympique Lyonnais dhe qe sot luan per Arsenalin ne Premier League.

Sipas asaj qe shkruan sot e perditshmja prestigjoze franceze, L’Equipe, ne fakt, zikalterit e kane vene ne shenjester lojtarin e Topcinjve te Londes.

Ai deri me tani ka shenuar ne 114 ndeshje me Gunners 45 gola, por gjerat tek Arsenali nuk jane mire kohet e fundit.

“Nga ana e tij, Lacazette nuk e ka ende mendjen e ndare per nje largim, prandaj nuk eshte shume i terhequr nga kjo ide e transferimit ne Milano”, tregon L’Equipe.

“Ne kete moment, eshte shume e veshtire qe interesi i Interit te kthehet ne nje transferim pikerisht per kete fakt: per pasigurine e Lacazette.”

“Por gjithcka pritet te ndryshoje ne vere, nese ky interesim i Interit do te jete me i forte: pastaj ne Milano eshte gjithmone nje si Lukaku qe ka nje mardhenie shume te mire me francezin.”

“Per te pare dicka konkrete, do duhet te presim te pakten edhe disa jave sa merkato te nxehet dhe te futet ne dinamikat e saj reale, sepse mendimi ne kete moment i takon me shume fushes dhe rifillimit te kampionateve.:”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.