Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

609 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

L’Equipe – Sirigu-PSG, do te jete divorc. Rikthimi ne Itali afer dhe Inter…

Bujar Berishaj

Tashme eshte praktikisht e sigurt qe portieri i Paris Saint-Germain, italiani Salvatore Sirigu nuk do te pranoj te qendroj edhe nje tjeter vit per te kaluar nje sezon si ky.

Porteri eshte 29 vjec dhe nuk ka me kohe per te humbur te PSG. Pasi ishte shume afer transferimit te Valencia ne 2015, tani eshte Serie A qe i shkel syrin Sirigut ku Inter dhe Fiorentina jane te interesuara per te, sic raporton shtypi francez.

Nje kalim te zikalterit do te thote shitje e Handanovic dhe operacioni mund te jete ekonomikisht i favorshem per Interin. Tashme nje rezerve e Kevin Trapp, Sirigu do i shihte me sy te mire dy zgjedhjet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.