Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 26, 2020

Scroll to top

Top

985 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

L’Equipe zbulon prapaskenen e madhe per Icardin: “Tuchel nuk deshironte ta blinte, por Leonardo…”

L’Equipe zbulon prapaskenen e madhe per Icardin: “Tuchel nuk deshironte ta blinte, por Leonardo…”
Inter Club Staff

Mauro Icardi ende nuk po arrin dot te shenoje dhe kjo situat e veshtire e tij nuk po kalon pa u diskutuar ne France.

Ish-kapiteni i Interit ende nuk ka arritur te shenoje nje gol qe kur Ligue 1 ka rifilluar dhe kjo eshte nje e dhene shqetesuese.

Argjentinasi ka luajtur edhe ndaj Metz por edhe ndaj Nice, por ne asnjeren nga dy ndeshjet nuk ka shkelqyer dhe as nuk ka shenuar.

E perditshmja L’Equipe nderkohe zbulon nje prapaskene te rendesishme per sa i preket blerjes se lojtarit nga Paris Saint Germain.

“Paris Saint Germain e bleu Icardin ne daten 31 maj, rreth tre muaj me pare dhe per Interin ishte nje lajm shume i mire.”

“Por smund te thote te njejten gje Tomas Tuchel, tranjeri i Paris Saint Germain qe nuk ishte aspak i bindur qe te blinte Icardin.”

“Gjithesesi, drejtori sportiv Leonardo, sapo pa qe ishte mundesia per te ulur cmimin e blerjes se tij, nuk e mendoi dy here dhe sipas tij Icardi me ate cmim ishte nje mundesi e mire per te mos u menduar gjate.”

“Keshtu, ish-lojtari brazilian qe sot eshte drejtor te PSG, e ka blere Icardin edhe pse tranjeri deshironte diku tjeter. Por ndonjehere financat nuk jane gjithcka dhe tranjeri eshte shume i pakenaqur me rendimentin e blerjes se klubit ne sulm…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.