Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Libero – Ja dy blerjet qe do te beje Marotta me parate e Mauro Icardit

Libero – Ja dy blerjet qe do te beje Marotta me parate e Mauro Icardit
Inter Club Staff

Ne pritje qe te kuptohet e ardhmja e Lautaro Martinez, ne shtepin e Interit ka nga ata qe pyesin per te ardhmen e Mauro Icardin.

Paris Saint Germain (dihet tashme) ka nje te drejte blerje 70 milione euro dhe duke pare lajmet e fundit, shifrat mund te jene me te ulta.

“Lajmi i pare eshte se Paris Saint Germain ka formuluar nje oferte, edhe pse eshte me e ulet se 70 milione eurot e kerkuara nga Interi.”

“Flitet per 50 milione euro per ish-kapitenin e Interit plus 10 bonuse, por kjo oferte eshte mohuar sot ne mengjes.”

“Gjithesesi, ne kete mes PSG eshte ajo qe deshiron ta mbylle brenda dates 31 maj, sepse ndryshe do te rinegocionte marreveshjen me Icardin (kontraten).”

Keshtu shkruhet tek Libero, e perditshmja italiane, e cila vazhdon edhe me tej dhe tregon dy objektivat e Interit sapo te shitet Icardi.

Pra, sipas tyre, ato para do te perdoren menjehere ne merkato sepse jane plusvalence e paster: “Po negociohet sepse Icardi nuk eshte ne projekt dhe syte jane hedhur menjehere tek dy lojtare te tjere qe prite te shpenzohen milionat e fituara nga Icardi.”

“Emri i pare per sulmin eshte ai i Pierre Emerick Aubameyang (30, Arsenal) dhe Tonali (20, Brescia), dy objektivat e pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.