Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Libero paralajmeron Serie A: “Vetem Interi mund te beje nje dasem pas Vitit te Ri: Milan dhe Napoli ne ankth per…”

Libero paralajmeron Serie A: “Vetem Interi mund te beje nje dasem pas Vitit te Ri: Milan dhe Napoli ne ankth per…”
Inter Club Staff

Me sa duket, nga tre vendet e para ne Serie A, vetem Interi eshte me qeta ne krahasim me ate qe i pret zikalterit pas Vitit te Ri.

Kete gje e shkruan diten e sotme Libero, e perditshmja italiane, e cila tregon edhe arsyet se pse Inter eshte skuadra me e qete ne prag te janarit dhe shkurtit.

“Edhe pse Inter ka nje kalendar ferri ne keto dy muaj, zikalterit jane te qete dhe vetem ata mund te bejne nje dasem per Kupen e Afrikses.”

“Pse? Sepse aktualisht nuk kane asnje lojtar qe merr pjese ne kete kompeticion dhe do te jene me kontigjent te plote.”

“Nderkohe, kundershtaret e Milanit do te humbasin Franck Kessie dhe Bennacer, nderkohe Napoli do te humbase njerez si Koulibaly, Anguisa apo Osimhen.”

“Te gjithe keta lojtare jane njerez te rendesishem dhe shumica titullare me skuadrat respektive: per kete arsye shqetesimi eshte i madh.”

“E sigur te mos mjaftonte kjo, pas Kupes se Afrikes pritet qe lojtaret te futen ne karantine disa javore ne kthim ne Europe.”

“Klubet ne momentin e pare kane shpresuar per nje anullim te Kupes se Afrikes por dicka e tille eshte hedhur poshte menjehere nga Konfederata Afrikane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.