Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lind Fc Internacionale Merchandising: Pakt hekuri me Nike…

Lind Fc Internacionale Merchandising: Pakt hekuri me Nike…
Donald Elmazi

Thohir kishte lajmerur te reja ne sektorin e marketingut ne fund te mbledhjes se fundit te Cda-se qe u mbajt ne Milano. Fliste per marreveshje te reja qe do te forconin marken Inter ne te gjithe boten. Dhe kthesa erdhi.

“Eshte formuar Fc Internazionale Merchandising Srl, nje shoqeri qe ka si partner te vetem kolosin amerikan te prodkuteve sportive Nike dhe qe do te kete detyren te rinovoje strategjine e marketingut te klubit zikalter ku Nike eshte sponsor teknik qe prej fundit te viteve nentedhjete”. Lajmerimi vjen nga Calcio & Finanza.

Ka lindur nje shoqer qe do te merret me fushen e marketingut te Interit: “Nike do te menaxhoje te gjitha licencat zikalter, keshtu qe te gjithe dyqanet dhe produktet e ndryshme, per te zgjeruar sa me mire marken Inter, do te hapen shume dyqane jo vetem ne Itali, por edhe jashte shtetit, mbi te gjitha ne tregjet orientale. Shoqeria e re i ka zyrat ne MIlano, administrimi i saj i eshte besuar nje keshilli te perbere nga dy anetare, anglezi John David Daly, qe eshte zgjedhur president dhe nga Paolo Parmeggiani”, lexohet ne sit.

Shoqeria e re qe ka te beje me familjen zikalter ka nje kapital rreth 10 mije Euro dhe partneri i vetem eshte Nike European Operations BV, filiali kryesor i Nike per Europen qe ka zyrat qendrore ne Vendet e Uleta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.