Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

834 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lippi promovon Zhang: “Meriton te luaj ne Europe”

Lippi promovon Zhang: “Meriton te luaj ne Europe”
Bujar Berishaj

Dimensioni nderkombetar i Inter mund te pasurohet me nje element te ri aziatik ne merkaton e veres. Sic dihet prej kohesh dirigjenca zikalter, me keshillen e presidentit Thohir, ndjek me vemendje Zhang Linpeng, qender-mbrojtes i Guangzhou Evergrande.

Skuadra kineze, ishte udhehequr nga Lippi deri ne sezonin e fundit kurse aktualisht trajner i tyre eshte Fabio Cannavaro,  ka disa lojtar te rendesishem dhe eshte vet italiani Lippi qe e konfirmon me keto fjale tek Processo del lunedi: “Zhang? Tek Guanzhou ka 3-4 lojtar qe mund te luajne ne klubet me te mira europiane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.