Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

786 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lisandro Lopez: “Bilanc negativ tek Interi. Spalletti preferonte Miranden dhe Skriniar perpara meje…”

Lisandro Lopez: “Bilanc negativ tek Interi. Spalletti preferonte Miranden dhe Skriniar perpara meje…”
Inter Club Staff

I intervistuar nga e perditshmja portugeze O Jogo, Lisandro Lopez ka folur per aventuren e tij jo shume me fat tek Interi.

Ai erdhi nga Benfica tek Interi ne janar per te mbushur hapsiren e nje vendi bosh ne mbrojtjen zikalter: mungonte nje zevendesues ne kete rol, dhe ai u perzgjodh nga drejtuesit qe se bashku me Ranocchian, te mbulonin pikerisht kete rol.

Argjentinasi, ne total ka luajtur vetem disa minuta ne pjesen e dyte te ndeshjes Inter-Bologna.

Pasi ka perfunduar huazimi, Lopez ka folur dhe ka shpjeguar se cfare nuk ka funksionuar:

“Bilanci im tek Interi nuk eshte aspak pozitiv. Aty nuk kam pasur mundesi te luaj fare. Nuk munda te tregoj vlerat e mia ashtu si doja.”

“Luciano Spalletti, tekniku i Interit preferonte perpara meje Joao Miranden dhe Milan Skriniar. Per hir te vertetes, ata ishin titullar kur shkova une dhe rendimentin e kishin te larte.”

Me pas, ai ka folur per te ardhmen e tij dhe nje kalim te mundshem tek Genoa:

“Me Benficen, kam nje kontrate deri ne 2021 dhe tani ne Lisbone do te flas me teknikun Rui Vittoria per te kuptuar nese do te besoje tek une ose jo.”

“Nese do te me thote jo, ne ate pike do te vleresoj te gjithe opsionet dhe ofertat qe do te vijne nga klubet e tjera.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.