Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

678 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lisandro Lopez, cfare e ardhme e pret mbrojtesin argjentinas?

Lisandro Lopez, cfare e ardhme e pret mbrojtesin argjentinas?
Inter Club Staff

E ardhmja e Lisandro Lopez me siguri eshte vendosur dhe duket se eshte larg Interit dhe Milanos. 

Ai erdhi ne huazim te thjeshte prej 500 mije eurosh tek zikalterit ne janar nga Benfica dhe nuk do te blihet nga klubi zikalter qe per te siguruar sherbimet e tij do i duhej per te paguar 10 milione euro.

Nje shifer shume e larte per nje lojtar qe erdhi per te zevendesuar numerikisht Zinho Vanheusden, lojtarin e primaveres qe u demtua ne fillim te sezonit dhe la me pak lojtare repartin e mbrojtjtes zikalter.

Image result for lisandro lopez inter

Argjentinasi 28 vjecar, ashtu si tregon A Bola. veshtire se do te rikthehet edhe per te luajtur per Benficen e cila ka blere German Conti duke i mbyllur deren keshtu nje rikthimi te Lopez ne vere.

Shqiponjat portugeze ne fakt nuk e parashikojne rikthimin e tij ne skuader dhe e kane futur ne listen e lojtareve per tu larguar.

Nder te tjera, edhe vete Licha nuk deshiron te rikthehet ne Lisbone, qytet ku ne drejtimin e Rui Vitoria do te vazhdonte te mos gjente hapsirat e nevojshme.

Image result for lisandro lopez inter

Per fatin e tij te mire, emri i tij vazhdon te jete i kuotuar jashte portugalise. Si ne Europe por edhe ne Argjentine, ai pelqehet nga skuadra te ndryshme.

Ajo qe eshte e sigurt per te ardhmen e tij eshte se sezonin e ardhshem nuk do te luaje as tek Interi por as tek Benfica.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.