Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

7,205 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mbyllet merkato ne Itali: Ausilio kishte ne dore dy lojtare. Guarin qendron. Per Kovacic u refuzua…

Mbyllet merkato ne Itali: Ausilio kishte ne dore dy lojtare. Guarin qendron. Per Kovacic u refuzua…
Inter Club Staff

Mirsevini ne rubriken e Inter.al ‘LIVE MERKATO’ e cila do ju shoqeroje gjate dites se sotme e cila eshte edhe dita e fundit e merkatos. Ketu do te ndiqni lajmet e merkatos se Interit qe nga ora 00:00 minute pas minute deri ne oren 23:00, ore ne te cilen mbyllet merkato e transferimeve ne Itali. Lajmet do te pasqyrohen ne shqip nga stafi i InterClubAlbania dhe do te meren parasysh vetem burimet me te medha dhe me te besueshme te informacionit ne Itali si Gazzetta dello Spot, Sky Sport dhe Gianluca Di Marzio. Djemte qe do te punojne me kete rubrike jane: Juxhini, Bujari, Xhorxhi dhe Ardi. QENDRONI ME NE!

MERKATO MINUTE PAS MINUTE

22:48 – Inter e ka pasur ne dore si Bonaventuran ashtu edhe Borinin me titull perfundimtar por keto do te mbylleshin vetem me shitjen e Guarin. Chelsea i ka ofruar Interit egjiptianin Salah por Inter ka refuzuar. (Sky)

22:43 – “Merkato e Inter po arkivohet pa goditjen e madhe. Fredy Guarin mbetet ne organike me Mazzarrin, dhe zikalterit nuk bejne blerje.” Keshtu e perfundon Gazzetta dello Sort diten e fundit te merkatos per Interin.

22:25 – Flet agjenti i M’Vila, Fabrizio Ferrari: “Shpresojme se mung te jete goditja e Interit. Ka qene nje operacion i gjate, por intelegjent. Lojtari e ka reduktuar shume pagen e tij, eshte ne huazim per dy vjet me te drejte blerje. Te shpresojme per mire.”

21:40 – Agjenti i Ibrahima Mbaye, Beppse Acardi, ka konfirmuar per Sportitalia qe klienti i tij do te mbetet tek Inter: “Mbaye qendron tek Inter, nuk shkon askund. Do te luaj mundesite e tij tek Interi, deshira e te gjitheve eshte qe lojtari te kete vazhdimesi, dhe Interi nuk ka thene kurre qe lojtari eshte ne merkato, perkundrazi, i ka rinovuar kontraten dhe ka zgjeruar marredheniet. Ka pasur gjithmone respekt dhe stimulim nga te gjithe, eshte kerkuar nje zgjidhje ndryshe por mos te harrojme qe ai luan ne nje nga skuadrat me te rendesishme ne bote…”.

21:39 – “Qendron tek Inter me 100%” Me keto fjale Marcelo Ferreyra, agjent i Fredy Guarin, ka perjashtuar nje largim te mundshem te klientit te tij (Sportitalia)

21:32 – Milan merr Bonaventuran per 7 milione duke perfshire bonuset, si blerje perfundimtare. Inter i ka thene jo Realit per huazimin e Guarin.

21:30 – Presidenti i QPR, Tony Fernandes, ka konfirmuar qe per Borinin ka perfunduar gjithcka: “Kerkesat e tij jane joreale.”

21:10 – Nuk ka akord mes Borinit dhe QPR per pagen e lojtarit, por momentin lojtari mbetet tek Reds. (Sky)

21:00 – Vijne te reja klamoroze per Bonaventura. Tani eshte Milani pas lojtarit: ka nje takim mes Gallianit dhe Marinos per te mbyllur. (Sky)

20:55 – Inter ka bere te ditur qe Guarin largohet vetem me shitje perfundimtare dhe per 15 milione: jo edhe 3 milioneve te eventuale te Realit per huazimin e tij. (Sky)

20:50 – Saviola ka firmosur me Veronen: me argjentinasin tek Verona, Papu Gomez tek Atalanta, rritet kuota e hipotezes per te pare Bonaventuran tek Interi.

20:49 – Baselli, ka pasur disa zera qe e kane afruar me Interin, por mbetet tek Atalanta. (Sky)

20:40 –  Deshton perfundimisht shekmbimi Zaccardo-Biabiany (Sky).

20:26 – Komunikate zyrtare e Interit: “I kthyer nga Southampton pas zgjidhjes se kontrates, mesfushori algjerian, Saphir Taider, shkon ne huazim te U.S. Sassuolo Calcio.”

20:20 – Zyrtare: Alvarez shkon tek Sunderland ne huazim: “Jam shume i lumtur qe jam ketu. Eshte nje mundesi e madhe, nje klub i madhe dhe mezi po pres qe te luaj ne Angli dhe te jap kontributin tim per Sunderland.”

20:15 – Borini shkon tek QPR, e konfirmojne edhe tek Sky. Ka nje baze prej 10 milioneve plus 3 bonuse. Per lojtarin gati nje kontrate 4-vjecare.

20:10 – Edhe MArca citon fjalet e agjentit te Guarin, sa i perket tratatives mes Valencias dhe Interit: nuk ka akord.

20:05 – “Bonaventura eshte midis Inter dhe Veronas. Mund te jete blerja e minutes se fundit”. Keshtu Gianluca Di Marzio flet per futbollistin e Atalantes ne Speciale Mercato.

20:00 – Inter mbyll portat per Guarin. Kolumbiani do te qendroje zikalter. Zikaltrit, tani, i jane futur punes per Bonaventura: perpiqet te kuptohet ne lojtari i Atalantes mund te vij gjithsesi, edhe pa shitjen e Guarin. Hellas Verona qendron ne dritare, konkurrent i mundshem per talentin e Atalantes. (Di Marzio)

19:48 – Nuk ka me as bisedime dhe as tratative midis Interit dhe Valencias, sic konfirmon agjenti i kolumbianit Pereyra. Valencia ne fakt nuk deshiron ta bleje perfundimisht lojtarin, keshtu futbollisti nuk do te shkoje ne Mestalla. (plazadeportiva)

19:44 – Shkembimi ne merkato midis Biabiany dhe Zaccardo ka deshtuar, per mungesen e pranimit te destinacionit te ri nga ana e Zaccardo.

19:39 – Atalanta dhe Verona jane takuar pasdite per Giacomo Bonaventura, ju kemi thene tashme qe dy klubet kane vendosur te riazhornohen. Kjo sepse Bonaventura, sic ju kemi shpjeguar, pret Interin. Dhe ne momentet e fundit diskutimi midis Atalantes dhe klubit te Thohir eshte rihapur serish. Kontaktet jane ne vazhdim, kjo pavaresisht se pozicioni i Guarin eshte akoma i bllokuar. Keshtu shprehet Alfredo Pedulla per te ardhmen e lojtarit.

19:30 – Agjenti i Guarin ka konfirmuar qe kolumbiani do te qendroje tek Inter por zikaltrit po provojne serish per Bonaventura. Ne te kundert per lojtarin e Atalantes eshte Verona. (Sky)

19:20 – Fredy Guarin nuk leviz nga Inter: burime afer lojtarit konfirmojne qe lojtari do te qendroje zikalter. Agjenti i futbollistit, duke dale nga selia e Interit, nuk ka dhene asnje deklarate por ka lene te kuptohet qe klienti i tij do te qendroje ne Milano. Tani i takon teknikut zikalter Walter Mazzarri te vendose se si ta shfrytezoje ish lojtarin e Portos. (calciomercato.it)

19:06 – Atalanta ka marr Papu Gomez: lojtari ne mengjes ishte permendur si alternative e Bonaventura. (Sky)

19:00 – Vjen njoftimi nga Sassuolo: “Vjen blerja Saphir Taider ne huazim me te drejte blerje nga F.C. Internazionale, qe do te prezentohet per shtypin ne javen e ardhshme (me date dhe orar per tu percaktuar) pas kthimit te grumbullimit te tij me kombetaren algjeriane.”

18:40 – Flet Beppe Accardi, agjenti i Ibrahima Mbaye: “Mund te qendroj tek Inter por, per kartonin e tij eshte i interesuar edhe nje fond nga Katari.” (calciomercato.com)

18:35 – Kane mbetur pak ore deri ne mbylljen e merkatos, Fredy Guarin veshtire te largohet nga Inter. Per momentin nuk eshte gjetur akordi me Valencian, skuader qe ishte e interesuar per lojtarin. Formula e zgjedhur ishte ajo e huazimit por tratativa eshte komplikuar dhe dukt e veshite – por jo e pamundur – qe te zhbllokohet. Shitja e munguar e kolumbianit komplikon planet e Inter dhe bllokon goditjen last-minute. (Ansa)

18:02 – Inter ka vendosur te mbaje Fredy Guarin: tratativa me Valencian nuk ka perfunduar mire. Ne kete pike merkato eshte mbyllur. (Sky)

18:00 – Inter-Valencia, nuk zhbllokohet tratativa per Guarin. Nje efekt domino, qe ngrin per momentin edhe tentativat e zikalterve per Giacomo Bonaventura. Tani Atalanta po vlereson edhe hipotezen Verona, e cila eshte e interesuar per lojtarin.

17:45 – Inter refuzon oferten e Valencias per Guarin: klubi spanjoll shkon tek Negredo. (SkySport24)

17:44 – Nuk ka te reja per sa i perket situates se Fredy Guarin. Po vazhdohet te negociohet por koha kalon dhe pozicionet mbeten ato qe ishin me pare (FcInter1908.it).

17:30 – Konfirmime nga Daily Mail: “Fabio Borini eshte gati te bashkohet me Queens Park Rangers pasi klubi anglez ka gjetur marreveshjen me Livepoolin per 10 milione sterlina. Italiani ishte afruar me Sunderland, do te kishte qene nje rikthim pas nje viti huazim, por marreveshja ka deshtuar per koston shume te larte te nje shitje perfundimtare”.

17:15 – Tratativa per Guarin duket gati te deshtoj: “Autostopi ne fund eshte i njejti qe dje ka bllokuar shitjen tek klubi spanjoll: Inter do ta shes kolumbianin vetem ne huazim me obligim blerje. Valencia ne anen tjeter nuk e deshiron obligimin, por nje huazim me te drejte blerje. Dhe ne kete pike gjithcka eshte bllokuar.” (GdS).

16:53 – Edhe BBC flet per akordin me Liverpool dhe QPR per Borinin: tani topi kalon tek lojtari.

16:45  – Liverpool dhe QPR kane gjetur akordin per transferimin e Borinit. Tani i takon lojtarit te vendos mbi transferimin. (Telegraph)

16:35 – “Tani do te filloj takimi mes Atalantas dhe Veronas per Bonaventuran, qe pret te njof destinacionin e tij te ardhshem. Mbetet e hapur dera e Inter por kjo piste eshte e lidhur me Guarin qe kerkohet nga Valencia me huazim dhe te drejte blerje opsion per te cilin Inter nuk hapet akoma. Situata eshte fluide, duhet te regjistrohet dhe ky takim per te ardhmen e Jack: Verona eshte ne presing…” (Pedulla)

16:23 – Belec shkon ne forme huazimi tek Konyasport. Lojtari ka firmosur me skuadren turke.

16:20 – Dikush flet per probleme dhe me pas SportMediaset flet per nje kthim prapa te Valencias qe mund te jete perfundimtare: “Pas nje mengjesi me negociata qe dukeshin sikur e afronin marreveshjen, ja ku vjen lajmi se gjithcka ka deshtuar. Guarin dhe Valencia, marreveshja nuk arrihet”, shkruan faqja sportive.

16:19 – Akordi me Valencian dukej nje hap larg, por tani ka pengesa te reja me Interin qe e ka kthyer edhe nje here oferten e bere nga klubi spanjoll per Guarin. Ausilio nuk ka arritur akoma ate qe kerkon, por tratativa nuk ka deshtuar akoma: takimet vazhdojne (Gazzetta dello Sport).

16:08 – Takim midis Interit dhe agjentit te Guarin ne seli. Por, Valencia po perpiqet te mare Negredon per 30 milione dhe ne kete rast mund te braktise pisten Guarin, duke e penguar Interin te mbylle tratativen per Bonaventura (Sky).

16:00 – Sipas Tuttomercatoweb ne keto minuta ka pasur nje ngadalesim te tratatives per kalimin e Fredy Guarin tek Valencia. Ne baze te qendrimeve eshte vullneti i klubit spanjoll per te cuar ne fund operacionin me formulen e nje huazimi te thjeshte. Zgjidhje kjo, pak e pranuar nga Inter (Tmw).

15:19 – Tratativa per Fredy Guarin nuk eshte percaktuar ende: vazhdon te punohet me Valencian por nuk ka te reja. Sapo te shitet Interi do fokusohet tek Bonaventura. (Sky).

15:18 – Southampton, ne komunikaten per perfundimin e huazimit te Taider, ka shpjeguar: “Taider ka ardhur ne kte merkato por nuk ka arritur te pershtatet ne kerkesat e impenjimeve te lerta te lojtarve nga Southampton dhe kthehet tek ekipi i tij. Akordi per huazimin e Osvaldo mbetet i pandyshuar.”

15:09 – Southampton ka zyrtarizuar perfundimin e huazimit te Taider qe rikthehet tek Inter dhe mund te shkoj te Sassuolo.

15:01 – “Mbi Borinin eshte interesi i dy klubeve angleze, qe jane ne kontakt te ngushte me Liverpoolin. Ne kete menyre mund te arrijne oferta prej 10 milionesh dhe qasja e Inter nuk do sherbente asgje edhe pse Borinit do ti pelqente, para te gjithave, zgjidhja zikalter.” Kete shkuran Sportmediaset mbi sulmuesin qe ne oret e fundit konsiderohej si nje objektiv i mundshem per Interin.

15:00 – Nuk eshtge vetem Inter pas Bonaventuras, eshte edhe Verona. Por astu sic shkruan Sportmediaset lojtari ka dhene nje indikacion preciz: Interi para te gjitheve.

14:53 – “Surprize ne telenovelen Bonaventura. Ka nje tejkalim nga ana e Veronas kundrejt Interit per mesfushorin 25-vjecar te Atalantas.Vendimtar nje takim merkatoje mes Hellas dhe klubit bergamask. Po pritet kunderlevizja e Piero Ausilios.” (GdS),

14:48 – “Lavezzi tek Inter, eshte e mundshme? Jo, eshte e pamundshme. Gjithcka eshte e mbyllur…”.Keshtu agjenti i Lavezzit ne mikrofonat e FCINTER1908.it mbyll cdo shprese per ardhjen e lojtarit argjentinas tek Inter.

14:45 – Mbi Bonaventuran nuk eshte vetem Inter. Verona e percjell lojtarin dhe ka kontakte ne vazhdim e siper per te kuptuar nese marrveshja mund te behet. (Sky).

14:28 – Gazzetta dello Sport flet per momentet finale te merkatos. Ne sajtin e tyre ata shkruajne: “Erick Thohir brenda ores 23:00 do te beje nje goditje per Interin. E do te jete goditja e fundit per Interin ne kete merkato verore. Per repartin ofensiv mbetet Giacomo Bonaventura i Atalantes ne pole position. Shaqiri eshte djegur si mundesi (do te qendroje tek Bayern), mbetet nje mundesi e vogel per Lavezzin por eshte shume veshtire. Nderkohe Piero Ausilio me ‘drita te fikura’ ne mesfushe po mundohet te beje nje goditje per te arritur tek Daniele Baselli. Guarin eshte pothuajse nje lojtar i Valencias sipas te dhenave qe vijne nga Spanja, por asgje nuk eshte e sigurte ne kete merkato…”

14:10 – Akoma asnje e re mbi forntin Inter-Bonaventura. Zikalterit po presin shitjen e Guarin, dhe pastaj ndoshta te hidhen ne sulm per italianin. Per te konfirmuar situaten e bllokuar per FCINTER1908.it flet agjenti i lojtarit, Giacondo Martorelli: “Inter-Bonaventura? Jo, per momentin nuk ka asgje…”

14:00 – Agjenti i Guarin flet eskluzivisht per FCINTER1908.it: “Nuk kemi folur asnjehere per parate me Valencian, jane klubet qe duhet te gjejne akordin. Dy klubet po negociojne dhe jane ato qe duhet te vendosin. Ai eshte i impenjuar nga Inter dhe varet nga Inter, brenda pak oresh do te dihet nese do qendroj ose largohet. Por nuk varet nga ai, varet nga klubi.”

13:40 – Tratativa per Guarin ka filluar te gjallerohet: e preserisin edhe tek SkySport24. Se shpejti do te vendoset nese do pranohet ose jo oferta eValencias qe nuk pranon detyrimin e blerjes dhe per kete po kerkohen qe e drejta e blerjes te jete me e larte. Pastaj Ausilio do te fokusohet tek Bonaventura qe eshte emri i pare ne listen e tij.

13:24 – “Sirena spanjolle, gjithmone e me hsume kembengulese. Fredy Guarin drejt Valencias, minuta decizive. Tratativa mes paleve eshte ne progres, huazim me te drejte blerje, me Interin qe provon te fiksoj disa pjese te operacionit. Brenda ose jashte, operacion qe ne nje sens ose tjetrin do te vendoset ne 30 minutat e ardhshme. Mes Interit dhe Valencias, e ardhmja e Guarin mbetet per tu pare.” (Di Marzio)

13:10 – FCINTER1908.it ka arritu te flas me Beppe Accardin, agjentin e Ibrahima Mbaye, per te kuptuar te ardhmen e lojtarit: “Per Mbayen nuk ka asnje te re, eshte nje lojtar i Interit dhe mbetet i tille. Me mire keshtu… . Interesimi nga Anderlecht? Po, por pastaj ata kane marr nje lojtar tjeter…”.

12:58 – Milani ka mbyllur tratativen per Biabiany qe tashme eshte ne Milano: lojtari do te vesh bluzen kuqezi, Zaccardo shkon ne Parma plus nje shume e parash. Niang qendron. (Sky).

12:55 – Te rejat e fundit mbi Guarin arrijne nga Marca. Pritet fjala e fundit e Peter Lim, lojtari ka thene po, edhe Inter duket te jete i prirur per te mbyllur tratativen. Flitet per nje huazim prej 1 milionesh dhe blerje te plote per me shujme se 15 milion. Problemi mbetet tek paga: Guarin fiton dy here me shume sesa lojtari me i paguar tek Valencia. Po studiohet nej zgjidhje. Pronari i Valencias, mik i Thohir, megjithate ka dhene ok per operacionin pasi ka kuptuar qe pista Perez eshte e paarritshme.

12:30 – Xherdan Shaqiri kthehet te flas dhe konfirmon ofertat e Interit, Juves dhe Atletico Madrid: “Po, ka pasur oferta por Bayerni me ka thene se une duhet te qendroj ketu. Dua te luaj me shume, por derisa ta vesh kete fanelle do te jap me te miren.”

12:08 – Eshte shitja e Guarin tratativa me e rendesishme ne keto momente ne shtepine e Inter sepse nga shitja e tij varet blerja e fundit zikalter. E konfirmojne ne Sky: pa largimin e kolumbianit nuk do te leviz asgje. Po negociohet me Valencian qe e do lojtarin ne huazim me te drejte blerje: zikatelrit – ashtu si per Alvarez – duan nje huazim 2 milionesh dhe te drejte blerje per 15 milion qe do te behet i obliguar me arritjen e objektivave te skuadres iberike. Pastaj do te shkohet pas Bonaventuras dhe ai nuk duket te jete nje problem, shpjegojne tek SkySport24.

12:00 – Galliani eshte duke folur me Leonardin per Biabiany. Po negociohet per nje shkembim me Zaccardon plus te holla te favor te Parmes. (Sky).

11:45 – “Guarin eshte udhekryqi i Interit. Nese Fredy shkon tek Valencia, Ausilio mbyll marreveshjen per Bonaventura me Atalanten” (Laudisa, Gazzetta dello Sport).

11:35 – “Te ndalur? Po jemi shume te ndalur…” kjo eshte situata per mundesine e nje tratative per Fabio Borini pasi agjenti i tij Marco Antonio De Marchi ka folur per FcInter1908.it. Futbollisti ka pak hapesira ne Liverpool, dhe zikaltrit me nisjen e Alvarez dhe nisjen e mundshme te Guarin mund te synojne tek ish lojtari i Parmes dhe i Romes.

11:18 – Vijne te reja nga Anglia per sa i perket Fabio Borini. Sipas Telegraph, Liverpool ka thene po huazimin e lojtarit. Per italiani jane Interi ashtu dhe sunderland.

11:03 – Pa shitjen e Guarin nuk do te kete te reja ne hyrje, mbi te gjitha nuk do te kemi goditjen e pritur per te kompletuar sulmin zikalter. Me kalimin e oreve, ajo qe ka qene nje refren ne javet e fundit, duket te behet nje realitet. Punohet per ti dhene Mazzarrit cfare i nevojitet: pelqehet shume Borini, por duhet te behet me pare shitja e kolumbianit (FcInter1908.it).

11:02 – Sipas Sky, Milan perfshin ne tratativen per Biabiany (qe Inter duket se e ka braktisur) vetem Zaccardon, nderkohe Niang mbetet ne urdherat e Inzaghit.

11:00 – Sportmediaset flet per nje mbyllje qe eshte afer mes Inter dhe Valencia per shitjen e Guarin. Lojtarit i pelqen destinacioni, po negociohet akoma mbi shifrat.

10:36 – Inter eshte vene forte pas Bonaventuras: Gjate nates ka pasur kontakte me klubin nga Bergamo. Por gjithcka eshte e kushtezuar nga tratativa e Guarin dhe Valencia: zikalterit po negociojne per nje huazim me cmim te larte dhe detyrim blerje me cmim te larte: po punohet per kete ne keto ore por klubi spanjoll nuk leviz nga oferta e huazimit me te drejte blerje. Sky shton se akoma po mendohet per Borinin.

10:00 – Sipas Milan Channel, Milan po provon te mbyll per Biabianyn. Ne pjate Zaccardo dhe huazimi i Niang. Inter mbetet prapa.

09:30 – Arrijen te tjera konfirmime ne tratativen qe duhet te coj Guarin tek Valencia. Sipas Corriere dello Sport, klubi iberik eshte i vendosur qe te paguaj pagen e plote te kolumbianit (2,8 milione). Mbetet akoma diference ne shifrat per blerjen pas huazimit.

09:09 – Kane vazhduar edhe gjate mbremjes kontaktet mes Interit dhe Atalantas per Bonaventura. Sipas Sky, mesfushori i Atalantas eshte i zgjedhuri nga shoqeria zikalter. Por edhe italiani pret te zgjidhet ceshtja Guarin. Ardhja e tij eshte e kushtezuar me largimin e kolumbianit.

09:05 – Valencia insiston: deshiron Guarin ne huazim. Inter provon nje huazim me detyrim blerje (Sky).

08:45 – Mund te kemi nje surprize ne merkato. Mundesia shpjegohet nga Gazzetta dello Sport. Surpriza e madhe ka ndodhur me Kovacic ne janarine 2013, dhe mund te ndodh tani me nje nga talentet me te medhenj te futbollit italian. Daniele Baselli, i vitit 1992, Atalanta, mesfushor qendror me shkelqim te paster. Mazzarri do mund te mendonte per italianin edhe per nje vendim taktik: avancimin e Kovacic drejt portes se kundershtarit (edhe per Hernanes vlen e njejta) qe do mund te bente Interin me nje mesfushor te paster.

08:36 – I joshur dhe i braktisur nga Genoa, Ibrahima Mbaye, perjeton oret e merkaton me nje vemendje te vecante. Mundesia qe te qendroj tek Inter nuk perjashtohet, duke pare se ka rinovuar deri ne 2017. Por jane hapur edhe rruge tjera: Parma, Atalanta (do mund te ishte nje shkembim teknik per Bonaventuran) dhe mbreme ka pasur nje sondazh nga Anderlecht. (Alfredo Pedulla).

00:35 – Jane ore konvulsive qe cojne tek fundi i merkatos zikalter. Sipas mediave angleze Interi eshte shume afer Borinit: Times shkruan se Borini eshte gati per te lene Liverpoolin tani qe Inter ka paraqitur oferte formale tek klubi anglez nderkohe The Guardian shton se tekniku Rodgers e ka informuar Borinin qe ne rast qendrimi tek Liverpool, koha ne dispozicionin e tij do te ishte me te vertete e vogel.

00:25 – Vjen nje emer i ri nga Franca per merkaton e Inter. Behet fjale per Florian Thauvin, trekuartistin 21-vjecar te Olympique Marseille: sipas kanalit te famshem Canal +, zikalterit do te dalin perpara me nje oferte prej 25 milione euro. Nje ze qe pret konfirmime ne Itali, me me pak se 24 ore deri ne perfundim te merkatos.

00:18 – Sipas asaj qe thote Gianluca Di Mazio, eksperti i merkatos dhe opinionist i Sky, ne keto momente Interi eshte ne tratativa me Atalanten per Giacomo Bonaventura. Interi po diskuton dhe Atalanta eshte e gateshme – ne rast shitje te lojtarit – te hidhet ne sulm te ish lojtarit te Catanias Papu Gomez. Do te jene decizive oret e fundit te merkatos, por tratativa eshte e hapur.

00:10 – Gjate oreve te fundit Valencia po ben disa tentativa per Guarin por deri me tani ka deshtuar. Nuk perjashtohet shitja e tij, por nuk eshte i sigurte as qendrimi. Por nese ai do te qendroje ne ekip, do te jete pikerisht ai sulmuesi i katert i skuadres. Nderkohe Interi eshte ne pritje te ofertave per te.

00:00 – Fillojme keshtu me lajmet me te rendesishme te merkatos zikalter ne kete dite te fundit te merkatos.

anxietytreatmethods.com/ambien
anxietytreatmethods.com/valium

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.